Antivirüs Kullanımı Neden Önemlidir? | Bandırma Haber
Antivirüs Kullanımı Neden Önemlidir?

Antivirüs Kullanımı Neden Önemlidir?

ABONE OL
Temmuz 13, 2023 14:45
Antivirüs Kullanımı Neden Önemlidir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüzde bilgisayarlar iş hayatından kişisel iletişime kadar pek çok alanı kapsayan teknolojik cihazlar. Ancak, bu teknolojik cihazları bekleyen tehlike virüslerdir.

Bilgisayar virüsleri, zararlı yazılım olarak bilinirler ve sistemlere bulaşarak çeşitli zararlar veren programlardır. Bu yazılımlar, kişisel verilerinizi bozmaya, finansal bilgilerinizi veya diğer hassas verilerinizi çalmaya kadar pek çok şekilde sizi etkileyebilir. İşte tam da bu noktada antivirüs yazılımlarını kullanmak çok önemli.

Antivirüs yazılımlarının kullanımı sadece verilerinizin veya kişisel bilgilerinizin çalınmasında güvende olmanızı sağlamakla sınırlı değil, bilgisayarınızın performansını da arttırır. Virüsler, bilgisayarınızın işlem hızını yavaşlatabilir, kaynaklarını tüketebilir, dosyalarınızı silebilir, işletim sisteminizin çökmesine neden olabilir ve en önemlisi kişisel bilgilerinizi çalabilir. Antivirüs yazılımları, bu zararlı etkileri önler, bilgisayarınızın daha hızlı ve stabil çalışarak kötü amaçlı web sitelerine girişlerinizi de engeller. İnternette daha güvenli gezinmenizi sağlar.

Etkin korunma için antivirüs yazılımınızın güncellemelerini düzenli olarak yapmanız önemlidir. Bu güncellemeler, antivirüs yazılımınızın yeni virüs tehditlerine karşı daha etkili olmasını sağlar. Bilgisayarınızı virüslerden korumak için mutlaka güvenilirliğini kanıtlamış antivirüs yazılımlarını kullanmak önemli. Bu noktada kişisel olarak da farklı korunma yöntemlerini kolaylıkla uygulayabiliriz. Bu yöntemleri kısaca sıralayacak olursak;  bilgisayarı güncel tutmak, güçlü şifreler kullanmak, sosyal medya paylaşımlarına dikkat etmek ve güvenli internet bağlantıları kullanmak.

Dolayısıyla virüslerden ve kişisel verilerin çalınmasından korunmak için bilinçli bir bilgisayar kullanıcısı olmak gerekiyor.

Aşağıda hem ücretsiz hem de ücretli koruma sağlayan antivirüs programlarını sizler için derledim. Bu noktada ücretsiz olanların sizlere sınırlı koruma sağladığını unutmamak gerekiyor.

Ücretsiz En iyi Antivirüs Programları;

Kaspersky Free Antivirus

Bitdefender Antivirus

Avast Free Antivirus

Microsoft Windows Defender

AVG AntiVirus Free

Avira Free Antivirus

Panda Free Antivirus

Malwarebytes Anti-Malware

 

Ücretli En iyi Antivirüs Programları;

Norton 360

Avast Premium

McAfee Antivirus

Kaspersky Antivirus

Bitdefender Antivirus

Eset Antivirus

Trend Micro

TotalAV

Sosyal Medya Logoları

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.