Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karboksipunktur Yaptırmanız İçin 10 Neden

Karboksipunktur Yaptırmanız İçin 10 Neden

Kilo vermenin önündeki en büyük engellerinden biri de iştah. Doğru beslendiğinizde, Dr. Fevzi Özgönül’ün deyimiyle sindirim sisteminize uygun beslendiğinizde, iştah kilo aldıran bir durum değil. Ancak burada önemli olan ne yediğiniz. Özellikle hamur işi dediğimiz besinlerin sindirimin en büyük düşmanı olduğunu biliyoruz. Peki bu tip beslenmenin önüne nasıl geçebiliriz

Beden Aklıyla Zayıfla kitabının yazarı Özgönül, kilo vermenize yardımcı bir sistem daha uyguluyor: Karboksipunktur. Bu uygulama selülitten tiroid sorunlarına kadar pek çok sağlık sorununun çözümüne yardımcı oluyor. İşte Karboksipunktur uygulaması yaptırmak için 10 neden.

Karboksipunktur uygulaması, pressopunktur noktalarına CO2 ve Oksijen gaz karışımının verilerek endokrin sistemin ve sindirim sisteminin uyarılması ve sağlıklı çalışması için yapılan bir uygulamadır. Her iki kulak kepçesi, çene altı ve el bilek iç yüzlerindeki 6 noktaya 1 cc kadar bu gaz karışımının uygulanması ile yapılır. Toplam 2 dakika sürer.

Bu uygulama yapıldıktan sonra kişinin daha dinç hissetmesi, uykularının düzelmesi, öğün aralarında acıkmalarının azalması veya kaybolması, tatlı isteğinin azalması veya kaybolması, ekmek hamur işi gıdalar olmadan da doyabilmesi, daha az yemek ile doyup gece acıkmama hissinin başlaması uygulamanın doğru yapıldığının ve yeniden yapılanmanın başladığının işaretleridir. Karboksipunktur 15 yaştan büyük herkese uygulanabilir. Sadece hamilelik esnasında uygulamaya gerekli olmadığı için ara verilir. Çünkü hamilelik esnasında salgılanan hormonlar sayesinde zaten endokrin sistem aktif çalışmaktadır. Karboksipunktur uygulaması yaptırmanız için 10 neden sayabiliriz.

1. Kilo problemi yaşıyorsanız tercih edebilirsiniz: Sindirim sisteminin uyarılması ile kilo vermenizi engelleyen tatlı ve hamur iş istekleri azalır veya kaybolur. Sindirim sistemi daha aktif çalıştığı için yediğiniz yemekler daha iyi sindirilir ve daha az acıkmaya başlarsınız. Karboksipunktur işlemi iştahınızı kesmez, fakat daha sağlıklı sindirim sistemine sahip olunca daha az yemeye başlarsınız.

2. Selülüt ve bedeninizde gevşeme varsa tercih edebilirsiniz: Kaboksipunktur sayesinde kilo kaybettiğinizde sağlıklı beslenerek ve bedeniniz yeniden yapılandığı ve sıkılaştığı için kilo verdiğinizden, ilk önce selülitlerde azalma ve kaybolma yaşanır. Küçülürken çok aşırı kilo fazlanız yoksa hemen hemen hiç sarkma olmadan kilolarınızdan kurtulursunuz. Eğer daha önce başka bir şekilde kilo vermiş ve sarkma yaşmış olsanız bile, kaboksipunktur ile tedaviye başladığınızda yavaş yavaş cildinizde gerilme ve sarkmalarda azalma, selülit görünümünde kaybolma yaşarsınız.

3. Yaşıtlarınıza göre genç görünmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz: Hem endokrin sistem hem de sindirim sistemi uyarıldığı ve daha sağlıklı çalıştığı için özellikle hanımlarda yaşa ve menapoza bağlı cilt gevşemelerinde azalma ve daha genç bir görünüm oluşur. Aynı zamanda sağlıklı beslendikleri için beden olarak da, yaş olarak da küçülürler.

4. Reflü şikayetiniz varsa tercih edebilirsiniz: Karboksipunktur uygulandıktan sonra verilen yeme düzeni sayesinde ve sindirim sisteminin daha aktif çalışması nedeniyle, gündüz ağırlıklı beslenirsiniz gece az acıktığınız veya yemediğiniz için, reflü şikayetinizde iyileşme oluşur.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER