Hişt hişt, sakin ol! - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 02:18

Hişt hişt, sakin ol!

Hişt hişt, sakin ol!
Son Güncelleme :

24 Ocak 2023 - 10:30

Siyasetin artık gençleşmesi ve siyasette yeni yüzlere ihtiyaç olduğuna ilişkin yazılarıma gösterilen ilgiye bir kez daha teşekkür ediyorum.

Tabii ki, bundan memnun olmayan, hâlâ milletvekilliği ve belediye başkanlığı rüyaları görenler de var.

Eleştirdiğim eski siyasetçilerden biri de Sedat Pekel.

10 yıl Bandırma Belediye Başkanlığı, 5 yıl CHP Balıkesir Milletvekilliği yapan Pekel, nedense bu eleştirilerime en çok kızan kişi. Yıllardır siyaset yaptığı için eleştirilere çok açık ve hoşgörülü olması gereken Pekel, tam tersine çok öfkeli!

Geçtiğimiz günlerde, Pekel’le, “Deniz Grup” ofisinin açılış töreninde karşılaştık. Bir ara yan yana gelince yüzü kıpkırmızı oldu. Sözüm ona yanındaki kişiye ama aslında bana yönelik bağıra bağıra konuşarak, Bandırma’ya verdiği hizmetleri(!) öfkeyle ve adeta makineli tüfek gibi anlatmaya başladı. Hiç yeri olmayan bir ortamda ve ne dediği bile anlaşılamayan bu öfkeli bağırması sırasında yalnızca şu cümlesini anlayabildim:

“Yakında bir toplantı yaparak, Bandırma’ya verdiğim hizmetleri anlatacağım!”

Sedat Pekel…İşte ne kadar güzel!

Keşke bunu yapabilsen…

10 yıllık belediye başkanlığı, 5 yıllık milletvekilliği döneminde Bandırma’ya kazandırdığın hizmet ve getirdiğin yatırımları anlatmanı merakla bekliyorum.

Hem bu bir başlangıç olur. Böylece bu önemli makamları işgal edenler, bundan sonra yaptıkları ve yapamadıklarının hesabını kamuoyuna verirler.

Biz de mutlu oluruz.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.