Av turizminiz batsın! | Bandırma Haber
Av turizminiz batsın!

Av turizminiz batsın!

ABONE OL
Eylül 20, 2023 15:48
Av turizminiz batsın!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yine şaşırtmadı ve “av turizmi!” sezonunu başlattı. Artık parayı bastırıp, eline tüfeğini alan, 31 Mart’a kadar doğadaki hayvanları katledebilecek. Atış serbest!

Av turizminiz batsın!

Sezon boyunca 225 yaban keçisi, 57 kızıl geyik, 17 çengel boynuzlu dağ keçisi, 17 karaca ve 1 Anadolu yaban koyunu avına izin verildi.

Oysa dağlar, ormanlar o hayvanların evleri. Bu canlıları evlerinde katletmenin turizmle ne ilgisi var? Av, spormuş! Av, spor değil, cinayettir. Savunmasız bir hayvanı, yaşam koşullarının giderek ağırlaştığı kış günlerinde katletmenin sporla değil, insan olup olmamakla ilgisi bulunabilir ancak.

Türkiye’de hayvanlara yönelik şiddetin, onları öldürmenin yeterli cezası olmadığı için mücadele sürerken, diğer yandan devlet eliyle ve yasal yollarla çok sayıda hayvanın katledilmesine izin verilmesini anlayamıyorum.

“Av turizmi(!)” ismi altında katledilen yüzlerce soyları tükenmekte olan hayvanlar için “av ihaleleri” açıldı yine. Bas parayı, vur hayvanı!

Zaman zaman yazdığımda bana kızan “eli tüfekliler” olsa da yine belirteceğim. Kimi kez eli tüfekliler, hayvanları spor(!) diye katlederken yanlışlıkla birbirlerini vuruyorlar. Onlara hiç üzülmüyorum!

İnsanoğlunun, ihtiyaç dışında hayvan öldürmesi bence insanlık suçudur!

Sosyal Medya Logoları

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.