Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde Munyar dönemi

10 yıldır Türkiye Gazeteciler

10 yıldır Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde başkanlık görevini yürüten Turgay Olcayto, düzenlenen devir teslim töreniyle görevini Vahap Munyar’a devretti.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) başkanlık devir-teslim töreni düzenledi. Cemiyet Başkanı Turgay
Olcayto, düzenlenen tören ile 10 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini yeni Başkan Vahap Munyar’a devretti.
Törende veda konuşması yapan Turgay Olcayto, “Biz bağımsız gazeteciler olarak kurucu başkanımız Sedat Simavi’nin izinden hiç ayrılmadan çalışmalarımızı yürüttük. Gelen-giden başkanlar, yönetim kurulları bu çizgiden ayrılmadılar. Bundan sonra da değişeceğini hiç zannetmiyorum. Ayrılırken bir sevinç yaşıyorum. Yaşarken bu kadar dost biriktirdiğimi görmekten mutluyum. Para biriktirmeyi beceremedim ama dost biriktirmeyi gerçekten becermişim. Ayrılırken gözüm arkada değil. Antalya’ya yerleşiyorum. Cemiyetin kurullarında görev yapmış çok deneyimli arkadaşım Başkan Vekilimiz Vahap Munyar’ın aynı çizgide Başkan olarak görevini yapacağını biliyorum. İçimde en küçük bir endişe yok.”diye konuştu.
MUNYAR: “SORUNLARI AŞMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”
Turgay Olcayto’nun ardından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni Başkanı Vahap Munyar konuştu. Olcayto’nun yönetiminin ardından aynı çizgide çalışmalarına devam edeceklerini belirten Munyar,“Böyle bir devir teslim çok kolay yaşanmıyor. Farklı görüşlerimiz olsa da mesleğin haklarını korumak için faaliyetler yapmak ortak noktamız. Biz ekip olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri projelerimiz, ilkelerimiz ve yol haritamız belli. Çizgimizde bir değişiklik olmadan yolumuzda yürüyeceğiz. Cemiyetimizin huzurevinin inşaat ruhsatını aldık. 60 milyon liraya mal olacak huzurevini bağışlarla yaptıracağız. TGC Basın Müzesi’nin restorasyonunu sağlamak için çalışmalarımız sürüyor. Son yıllarda çok sayıda gazeteci işsiz kaldı. Kolay bir dönem olmadı. Ama sorunları aşmak için biz yönetim kurulu olarak elimizden geleni yapacağız.” dedi. /haber merkezi

Reklamı Geç