Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şırnak’ta kar yağışı hayvanları ve bitkileri olumsuz etkiledi

ŞIRNAK’IN BEYTÜŞŞEBAP İLÇESİNDE DÜN ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI DIŞARIDA KALAN HAYVANLARI ETKİLEDİ. AT, BAL ARILARI VE GÜVERCİNLER BUZ KESİLEN HAVADA DONMAKTAN SON ANDA KURTARILDI. ÇİÇEK AÇAN AĞAÇLAR DONDAN ZARAR GÖRDÜ.

ŞIRNAK’IN BEYTÜŞŞEBAP İLÇESİNDE DÜN

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde dün etkili olan kar yağışı dışarıda kalan hayvanları etkiledi. At, bal arıları ve güvercinler buz kesilen havada donmaktan son anda kurtarıldı. Çiçek açan ağaçlar dondan zarar gördü.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası her yer beyaza büründü. Bahar aylarında çiçek açan ağaçlar zarar gördü, bal arıları tekrar kış uykusuna yatmak yerine karda telef oldu, güvercinler ise soğuk havadan dolayı uçamadı. İlçeye bağlı Başaran, Günyüzü ve Taşarası köylerinde beyaza bürünen dağlar aynı günde kar eriyince aynı bölgelerden çekilen kareler göz kamaştırdı. Doğa fotoğrafçısı Serdar Gökçe, kar manzaralı fotoğraf çektiğini söyledi. Gökçe, “Dün etkili olan kar yağışı bir çok hayvanı etkiledi. Çiçek açan ağaçların tamamına zarar verdi. Yazı beklerken tekrar kışı yaşadık. Aynı günde iki mevsimi gördüm. Her yeri karış karış dolaştım fotoğraf için ilginç doğa olaylarına tanıklık ettim” dedi.