Eğitim Yatırımları Değerlendirildi - Banses GazetesiBanses Gazetesi

21 Mart 2023 - 03:31

Eğitim Yatırımları Değerlendirildi

Eğitim Yatırımları Değerlendirildi
Son Güncelleme :

18 Mart 2023 - 12:24

Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantıda Balıkesir genelindeki eğitim yatırımlarının güncel durumu ele alındı.
Eğitim şehri Balıkesir’deki yatırımları yakından takip eden Vali Şıldak İl genelindeki yapım, güçlendirme ve onarım çalışmalarının son durumuyla ilgili bilgi aldı. Toplantıda yapılan sunumda tamamlanan ve yapımı devam eden 76 yeni yapım projesinin süreçleri ile ilgili bilgi verildi. Yapılan tespitlerle güçlendirmesine veya yıkılarak yeniden yapılmasına karar verilen projelerin deprem güvenliğine yönelik durumları görüşüldü. Toplantıda eğitim alanına güç kazandıracak 6’sı proje aşamasında ve 4’ü hayırseverler tarafından yapılacak okul, pansiyon ve atölyelerle birlikte tüm yatırımlarda deprem güvenliği noktasında yüksek hassasiyet gösterildiğinin altı çizildi.
Tüm yatırımlarda olduğu gibi eğitim kurumlarıyla ilgili çalışmalarda da yüksek hassasiyet vurgusu yapan Vali Şıldak, yatırımların eğitime kazandırılması için çalışmaların hızla ve standardı yükseltme hedefiyle devam ettiğini söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.