Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDREMİT’de  BALMEK KURSLARINA BÜYÜK İLGİ

“Kadınlar İçin BALMEK: Bilgi,

“Kadınlar İçin BALMEK: Bilgi, Beceri, Başarı!
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Edremit ’e açtığı, BALMEK (Balıkesir Meslek Edindirme Kursları) eğitim programları yoğun ilgiyle adından söz ettiriyor. Balmek, Edremit kurs merkezinde, 30 branşta binlerce kursiyere uzman eğitmenler eşliğinde ücretsiz eğitimler sayesinde sadece hobilerini geliştirmekle kalmayıp, aynı zamanda bu becerileri mesleğe dönüştürerek aile ekonomilerine katkı sağlıyor.

AİLE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYAN KURS ’’BALMEK “
BALMEK, Edremit ’de 30 farklı branşta sunduğu ücretsiz eğitimlerle, Balıkesir’in kültürel zenginliğini ve el sanatlarını ön plana çıkarıyor. Kursiyerler, elde ettikleri becerileri üretime dönüştürerek kendi işlerini kurma fırsatı yakalıyor. BALMEK; Balıkesir Pullusu,  tel kırma, örgü kursu yetişkinlere, özel gereksinimli çocuklara yönelik takı kursu, çini, iğne oyası, resim gibi çeşitli kurslarla geleneksel el sanatlarını canlandırma ve yaşatma misyonunu sürdürüyor, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını öğrenmek isteyenler fırsatlar sunuyor.

55 BİN KURSİYERE EĞİTİM: İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI
Türkiye Belediyeler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, BALMEK’in sadece bir eğitim merkezi olmanın ötesinde, hobileri mesleğe dönüştüren bir organizasyon olduğunu belirtti. Başkan Yücel Yılmaz, “BALMEK, sadece bireylerin becerilerini artırmakla kalmayıp, aynı zamanda yerel ekonomiyi canlandırmak ve toplumda dayanışmayı güçlendirmek için önemli bir araç haline geliyor.” dedi. Büyükşehir Belediyesi, BALMEK’in başarısı sadece bireylerin değil, aynı zamanda toplumun genelini kapsayarak kadınların iş gücüne daha fazla katılımını teşvik ediyor.

“BALMEK: Sanatla Büyüyen, Ekonomiye Katkı Yapan Bir Gelecek!”
“BALMEK: Edremit ’de Açılan Ücretsiz Kurslar, Hobileri Mesleğe Dönüştürüyor!”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Bülteni