Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Engin: “ Liyakatli kadrolarla 2’nci yüzyılımızı inşa edeceğiz”

CHP Balıkesir Milletvekili Aday
CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Dr. Mühendis Taylan Engin, aday belirleme sürecinde yaptığı çalışmaları anlattı.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde görevinden aday adayı olmak için ayrılmasından itibaren Balıkesir’in tüm ilçelerinde partililerle buluştuğu ve tabanın beklentilerini ajandasına kaydettiğini aktaran Engin, liyakatli kadrolarla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun Cumhurbaşkalığında Atatürk Cumhuriyetinin 2’nci yüzyılını inşa edeceklerini söyledi.
Engin, “Gerek geçtiğimiz yerel seçimlerde Ekrem İmamoğlu’nun ekibinde bulunduğum dönemlerde gerekse de Balıkesir İl Örgütünde oluşturulan ‘bilim kurulu’ çatısı altında yaptığım çalışmalarda parti tabanımızla hep iç içe oldum ve örgütü oluşturan her bir üyemizin beklentilerini, ülkemizin 2’nci yüzyılına dair düşüncelerini öğrenme ve üzerine konuşma fırsatı yakaladım. Son yaptığım gezilerde örgütlerimizin iktidara hazır olduğuna, daha doğru bir deyimle Türkiye’nin 2’nci yüzyılını inşa etmek için adeta seferberlik ilan ettiğine yakından tanık oldum. Örgütlerimizin beklentisi liyakatli kadrolarımız ile ülkeyi sürüklendiği uçurumdan çıkarmak. Türkiye’yi her alanda ileriye taşıyacak sosyal, kültürel, yapısal, ekonomik restorasyonunun gerçekleştireceğiz. Deprem gerçeği ile yapı stoğunun yenilenmesi, kentlerin yeniden planlanması altyapı ve üst yapının düzenlenmesi, ulaşım, yol ve yöntemlerinin yeniden belirlenmesi insanların nitelikli konut ve çevrede yaşaması için çalışmalar yapmamız gerekiyor. Saydığım konularda bugüne kadar elde ettiğim deneyimi ülkem ve örgütümüz adına sahaya yansıtacağım.” dedi.
AKADEMİSYENLİKTEN SİYASETE
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olmasının ardından akademik kariyerinin yanı sıra belediyelere danışmanlık yapan, Ekrem İmamoğlu’nun danışmanlığı ile kampanya yöneticiliğini yürüten, son olarak ise 6’lı Masanın ortak mutabakat metnine giren ulaştırma politikalarına da katkı sunan Taylan Engin, “ Daha öncede söylediğim gibi ben aday adayı olmadım. Partili arkadaşlarımız bugüne kadar yaptığım çalışmalar ve aldığım görevler nedeniyle aday adayı olmam gerektiğini, ülkemizin 2’nci yüzyılında ortaya koyacağımız yapılanma sürecinde bana çok iş düştüğünü söylediler. Daha doğrusu sorumluluk alma, elimi taşın altına koymak için aday adayı oldum.” Diye konuştu.
“BÜTÜNCÜL BAKIŞ AÇISIYLA HAREKET ETMELİYİZ”
Mesleki ve siyasi tecrübesini ülke geneline yansıtmak istediğini ve sorunlara bütüncül bakış açısı geliştirmenin önemini anlatan Engin şunları söyledi: “Akıllı kent sistemleri bir bütündür. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan haberleşmeye, kentleşmeden çevreye, sosyal donatı alanlarından sanayiye bir bütün olarak planlanan bir kenti ifade etmektedir. Bu planlama sayesinde gerek afet öncesinde afet anında ve afet sonrasında tüm iş ve işlemlerin planlaması anlamına da gelir. Böyle büyük bir organizasyon salt yerel yönetimler eliyle yapılamayacağı gibi devlet mekanizmasının da bu alanda etkin olması gerekir. Değişim ve yeniden yapılanma da ancak bilinçli ve örgütlü bir toplum sayesinde gerçek hedefine ulaşır. Şu an ülkemizin içinde bulunduğu, AKP ve yandaşlarının neden olduğu tahribata baktığımızda bu dönem meclisi oluşturacak kadroların alanında uzman ve ülkenin gelişmesi için çalışmalar yapan, zengin bakış açılarına sahip, değerlendiren ve sonuca ulaşabilecek kadrolardan oluşması büyük önem taşıyor.”