Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TEMA Vakfı Bandırma’da bayrak değişimi

Tema Vakfı Bandırma İlçe

Tema Vakfı Bandırma İlçe Sorumlusu Burak Uğur, görevini Esin Ekşi’ye teslim ederek hayırlı olmasını diledi.

Tema Vakfı Bandırma İlçe Sorumluluğu’nda görev değişimi gerçekleştirildi. Tema Vakfı Bandırma İlçe Sorumlusu Burak Uğur, Bandırma Belediye Meclis Üyeliği görevini üstlenmesi sebebiyle görevini Esin Ekşi’ye teslim etti. Gerçekleştirilen basın açıklamasına sağlık nedenleri dolayısıyla Esin Ekşi katılamadı. Burak Uğur, görevini teslim etmeden önce TEMA Vakfı’nda 4 yıl boyunca yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Bandırma’daki öğrencilere çevre ve doğa bilinci kazandırılması için verdikleri çevre eğitimleri, TEMA Vakfı Onursal Başkanı rahmetli Hayrettin Karaca’nın anısına etkinlikler düzenlendiğini ve doğa etkinlikleri gibi etkinlikler gerçekleştirdiklerini kaydeden Uğur, gönüllülük faaliyetleri ve doğa etkinliklerinin yanı sıra Bandırma’da gerçekleşen olumsuzluklara karşı da yeşillikleri korumak adına savunuculuk faaliyetleri yürüttüklerini aktardı.

“GÖNÜLLÜLÜK KONUSUNDA CİDDİ YOL KATETTİK”
Yapılan çalışmalar kapsamında vakfın her yıl ödül aldığını söyleyen Uğur, “4 yıl önce yol arkadaşlarımızla birlikte TEMA Vakfımızın Bandırma’daki ilçe yönetimini kurarak şehrimizdeki çevre bilincinin artırılması ve yeşil alanların öneminin vurgulanması adına çalışmalarımıza başladık. Görevi devraldığımız tarihten bugüne TEMA Vakfımızın en önemli başlıklarından biri olan gönüllülük konusunda ciddi yol katettik. 4 yıl içerisinde Bandırma’da TEMA Vakfı gönüllü sayımızı yüzde 250 büyütme başarısı yakaladık. Bugün artık bir bayrak değişimi zamanı.” dedi.

“DOĞA KONUSU SİYASET ÜSTÜ ALINMALIDIR”

“Geçtiğimiz yerel seçimler sonucunda Bandırma’da belediye meclis üyesi olarak seçilmiş bulunuyorum. Her zaman ifade ettiğimiz gibi TEMA Vakfı siyaset üstü bir kurumdur. Doğa konusu her zaman siyaset üstü ele alınmalıdır diyoruz. Bu bağlamda hem siyasi rolümün oluşması, hem yoğun iş tempom, hem de meslek örgütümde almış olduğum il düzeyindeki sorumluluk ve görevlerim nedeniyle bugüne kadar büyük bir onurla yürüttüğüm TEMA Vakfı ilçe sorumluluğu görevinden ayrılmak istediğimi TEMA Vakfı Genel Merkez yetkililerine ilettim.
Bu iletim sonucunda vakfımız gerçekleştirdiği yoğun araştırmalar neticesinde Esin Ekşi ile ilçe Sorumlumuz olarak görevlendirmiştir. Ben de bu süreçten sonra yine yönetim ekibinde yer alarak hem bugüne kadarki tecrübelerimi kendilerine aktarıyor olacağım hem de TEMA Vakfı’nın bir neferi olarak mücadele etmeye devam edeceğim.İlçemize, vakfımıza ve bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” diye konuştu.
HABER MERKEZİ