Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rektör Boz’dan Babalar Günü mesajı

16 Haziran Babalar Günü

16 Haziran Babalar Günü dolayısıyla babaların gününü kutlayan BANÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, “Acı ve mutlulukların birlikte paylaşıldığı, milli ve manevi değerlerin vücut bulduğu ailenin temel direği ise sevgili babalarımızdır.” dedi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (BANÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, resmi sosyal medya hesabından 16 Haziran Babalar Günü kapsamında kutlama mesajı yayımladı. Tüm babaların babalar gününü kutlayan Rektör Boz şunları söyledi;

“Toplumsal olarak güçlü olmamızı sağlayan temel unsurların başında aile kurumuna verdiğimiz önem gelmektedir. Acı ve mutlulukların birlikte paylaşıldığı, milli ve manevi değerlerin vücut bulduğu ailenin temel direği ise sevgili babalarımızdır. Dünyanın en zor ve yüce görevlerinden birini üstlenmiş, hayatımızın her anında varlıklarıyla bize güç veren, iyiliğin, fedakârlığın ve koşulsuz sevginin timsali olan babalarımızın Babalar Günü’nü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen babalarımız, aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır. Aileleri için ağır yükleri omuzlayan, evlatlarına güzel bir gelecek sunmak için ömürlerini feda ederken onların mutluğunu kendi mutluluğu sayan baba, ailenin temel direği olduğu kadar kültürel değerlerimizin devamlılığının da teminatıdır. Babalar çocukluğumuzun ilk kahramanları, yetişkinliğimizin koca çınarlarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; ailesi ve evlatları için çalışan, onlardan sevgi ve şefkatini esirgemeyen tüm babaların bu anlamlı gününü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür, ahirete irtihâl etmiş olan kıymetli babalarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”

HABER MERKEZİ