Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Görüntü cihazı taktırmayanlar, çalışma ruhsatı alamayacak”

Bandırma Şoförler Oda Başkanı

Bandırma Şoförler Oda Başkanı Osman Çapar, şehir içi yolcu taşımacılığında taşıtlarda kamera sistemi ve görüntü cihazı takılması uygulamasına uymayanların, yaptırım olarak çalışma ruhsatı alamayacağını vurguladı.

İçişleri Bakanlığı’nın 4 Temmuz 2024 tarihli yazısı ile şehir içi yolcu taşımacılığında kullanılan Taksi, Minibüs ve Otobüs cinsi taşıtlarda kamera sistemi ve görüntü cihazı takılması uygulamasının 2 ay daha uzatıldığı kaydedildi. Ocak ayında 30 Haziran 2024 tarihine kadar uzatılan taşıtlarda kayıt yapabilen ön, dış ve araç içi kamera bulundurulması ve aktif halde tutulması zorunluluğunun, son defaya mahsus olmak üzere 1 Ağustos 2024 tarihine uzatıldığı belirtildi.

“ARACINDA GÖRÜNTÜ CİHAZI OLMAYANLAR ÇALIŞMA RUHSATI ALAMAYACAKLAR”
Bandırma Şoförler Oda Başkanı Osman Çapar, “Taksi, Minibüs ve Otobüs cinsi taşıtlarda kamera sistemi ve görüntü cihazı takılması uygulaması son defa olmak kaydı ile 2 ay daha uzatıldı. Panik butonu ve kamera sisteminin yenilenmesi ile tüm araçlarda olması taraftarıyız. Bu konu ile ilgili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın ile de gerekli görüşmelerimizi sağladık. Bu konuda çözüm ortağımız Büyükşehir Belediyesi. Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yakın zamanda tüm araçlarımıza görüntü cihazının takılmasını bekliyoruz. Verilen sürenin sona ermesiyle aracında görüntü cihazı olmayanlar çalışma ruhsatı alamayacak ve trafiğe çıkamayacaklar.” dedi.

HABER MERKEZİ