Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekçi kadınların el emeği Bandırmalılar ile buluştu

100 kadının el emeği

100 kadının el emeği ürünleri ile hazırladığı “El Emeği Alışveriş Günleri” Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Bandırmalı kadınların emek vererek hazırladığı “El Emeği Alışveriş Günleri”nin açılışı gerçekleştirildi.
Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza’nın destekleri ile Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan çadırda emekçi kadınlar 100 stantta el emeği ürünlerini satışa sundu. Törene; CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Parti Meclis Üyesi Mehmet Tüm, Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Zivane ve vatandaşlar katıldı.

“KADINLAR BU ÜLKENİN YÜKÜ DEĞİL GÜCÜDÜR”

Kadınların girişimine destek veren Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, “Kadınlar olarak istediniz, sesinizi duyurdunuz ve sonucunda bu çadır buraya geldi. Bu çadır sizin sayenizde burada. Ben bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bandırma belediye başkan adayıysam, o da sizin sayenizde, siz istediğiniz için oldu. Kadınlar bu ülkenin yükü değil gücüdür. Anneler, üreten insanlar aslında hepimizi yaratan onlar. Dolayısıyla el emeği göz nuru ürünlerini burada sergileyecekler. Ev ekonomilerine, çoluk çocuklarına katkıda bulunacaklar. Ülkemiz biliyorsunuz zor koşullardan geçiyor. Ekonomi kötü, maaşlar düşük, işsizlik var. Ancak biz bütün bunlara rağmen dimdik ayakta durarak kadınıyla, erkeğiyle direniyoruz ve mücadelemizi ediyoruz. Üretmeye devam ediyoruz. Her yere girecek yüzümüz, herkese diyecek sözümüz var. Bu çadır hem iftar hem de kadınlarımızın ev ekonomilerine katkı yapacağı yerdir. Ülkemizde kadının ikinci sınıf değil, birinci sınıf yurt yurttaş olması gerektiğini, ayrıca tacize, tecavüze, şiddete maruz kalmaması gerektiğini, kadın cinayetlerine son verilmesi gerektiğini hep birlikte haykırıcağız.”dedi.

“KADINLARIMIZLA MÜCADELE EDECEĞİZ”

Etkinlikteki emekçi kadınlara teşekkür eden CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “Sayın Dursun Mirza Başkanımıza buradaki ev sahipliğinden dolayı da yürekten teşekkür ediyorum. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve bu süreçte kadınlarımızın sorunlarını daha görünür kılabilmek için çaba ve gayret içerisindeyiz. Ne yazık ki toplumumuz arzu ettiğimiz çağdaşlaşma seviyesine hala ulaşmış değil. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizde emanet etmiş olduğu çağdaş Türkiye idealleri üzerine hep birlikte mücadele ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Bugün iktidarda hakim olan anlayış burada bizim karşımızda duran, kadın haklarına karşı karşımızda direnen bir anlayış var. Ancak biz asla pes etmedik etmeyeceğiz. Mücadelemizde de kadınlarımızla omuz omuza eşit bir şekilde devam edeceğiz.” diye konuştu.

2-9 MART TARİHLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK

Stantların gezilmesinin ardından Alışveriş Günleri Sorumlusu Filiz Arslan, Aday Dursun Mirza’ya çicek takdim etti. 100 kadın olarak bu kermes için gece gündüz çalıştıklarını belirten Alışveriş Günleri Sorumlusu Filiz Arslan, “Bu kermes için 100 kadın bir araya gelerek 10 gün boyunca gece gündüz çalıştık. Kendi el emeklerimiz ile çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Çadırın iç mekanında kullanılan masa, sandalye, ısıtıcı gibi ekipmanların ve etkinlik için gereken diğer detayların masraflarını CHP Belediye Başkan Adayımız Dursun Mirza tarafından karşılandı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.
İçeride 100 adet standımız var. 2-9 Mart arasında sabah 09.00 -19.00 arası olan alışveriş günlerimize herkesi bekliyoruz.”dedi.

HABER MERKEZİ