Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’nın SMA bebeği Kıvanç’a küçük yüreklerden destek

SMA Tip 1 Hastası

SMA Tip 1 Hastası Kıvanç Karan Sönmez bebek için düzenlenen “Geri Dönüşüm” sergisinde, satılan eserlerden elde edilen gelir Kıvanç’ın hesabına yatırıldı.

Bandırma 100. Yıl İlköğretim Okulu 3-B sınıfı velileri ve öğrencileri tarafından SMA Tip 1 Hastası Kıvanç Karan Sönmez için “Geri Dönüşüm” sergisi düzenlendi. Çamlık Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğe; Bandırma Belediye Meclis Üyesi Tuğçe Karaçay, Bandırma CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Özdemir ile yönetimi, Paşakonak Mahalle Muhtarı Betül Morali, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Etkinlikte öğrenciler ve velilerin yaptığı geri dönüşüm ile ilgili 100’ün üstünde eser vatandaşların beğenisine sunularak satışı gerçekleştirildi. Çevre temizliğine, geri dönüşümün önemine dikkat çekilmesi ve Kıvanç Karan bebeğin tedavisine destek olunması amacıyla düzenlenen etkinlik yoğun katılımla gerçekleştirildi. Şiir oratoryosu öğrencileri şiirler okurken Erva Begüm Uzun isimli öğrenci çevre temizliğine fakındalık kazandırmak için resim çizdi. Elde edilen gelir ve bağışlar karan bebeğin hesabına yatırıldı.

“HERKES 100 LİRA BAĞIŞ YAPARSA KAMPANYA 3 AYDA TAMAMLANABİLİR”

Etkinliği düzenleyenlere teşekkür eden Kıvanç
Karan bebeğin annesi Gaye Sönmez, “Karan’ın’ın tanısı 18 günlükken koyuldu. Şu anda 4 aylık. Kaslarında herhangi bir kayıp olmaması için 15 günde bir vurulan devletin karşıladığı iğneyi vurduruyoruz. Şimdiye kadar kampanyanın daha yüzde 19’u tamamlandı. 60 milyona ihtiyacımız var. Karan’ın sağlığına kavuşabilmesi için vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyorum. Herkes 100 lira bağış yaparsa bu para 3-4 ayda tamamlanabiliyor. 100. Yıl İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencilerine, öğretmenine ve velilerine bebeğimiz için yaptıkları etkinlik dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Özellikle çocuklar bu konuda çok duyarlılar. Mektuplar yazıp veriyorlar. Her birinin temiz kalbinden öpüyorum. Eşim ve ben her kapıyı çalıyoruz ama kapıdan geri döndürülüyoruz. İstediğimiz desteği alamıyoruz. Belediye başkanımız bu konuda çok yardımcı oluyor. Kendisine de çok teşekkür ediyorum. Şu anda Karan için Cumhuriyet Meydanı’nda da bir çadır kurulu. Herkesi bekliyoruz.” dedi.

Etkinliğin sonunda Belediye Meclis Üyesi Karaçay, Başkan Özdemir ve Muhtar Moralı, sergiyi gezerek yapılan çalışmalar ve eserler hakkında öğrencilerden bilgi alarak çalışmalarında başarılar diledi.HABER MERKEZİ