Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’nın Melih Çınar Sergi Salonu, Dijital Gençlik Merkezi oluyor

Bandırma Belediye Meclisi temmuz

Bandırma Belediye Meclisi temmuz ayı olağan toplantısında alınan kararla Melih Çınar Sergi Salonu, Dijital Gençlik Merkezi yapılmak üzere Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi.
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza başkanlığında yapılan Bandırma Belediye Meclisi temmuz ayı olağan toplantısında önemli kararlar alındı. 6 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantının 4’üncü maddesi Barış Manço Kültür Merkezinin zemin katındaki Melih Çınar Sergi Salonunun Balıkesir Büyükşehir Belediyesine tahsis talebi oylamaya sunuldu. Türkiye Belediyeler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol gereği Dijital Gençlik Merkezi oluşturulması için 5 yıllığına Büyükşehir Belediyesine tahsis edilmesi görüşüldü. Yapılacak merkezin 5 yılın sonunda yakında tamamlanması beklenen Bandırma Kültür Merkezi’ne taşınması için protokol imzalanacağını söyleyen Başkan Mirza, merkezin adının da Melih Çınar Dijital Gençlik Merkezi olacağını kaydetti.
MECLİS ÜYESİ ÇİDEM’DEN OLUMSUZ OY
CHP’li Bandırma Belediye Meclis Üyesi Elif Didem Çidem, “Belediye meclis üyesi kimliğimin yanı sıra sanatçı kimliğimle bu maddeye olumlu oy veremem. Bandırma’da birçok sanatçı Melih Çınar Sergi Salonu’ndan yararlanıyor ve yeri daha iyi bir sergi salonumuz bulunmuyor.” dedi. Meclis Üyesi Çidem’in sözlerine katıldığını belirten Başkan Mirza, geçici bir süreliğine Bandırma’nın gençleri için önemli olan bu proje için böyle bir fedakârlık yapılması gerektiğini söyledi. Barış Manço Kültür Merkezi’nin zemin katındaki Melih Çınar Sergi Salonu’nun Balıkesir Büyükşehir Belediyesine tahsis talebi oy çokluğuyla kabul edildi.HABER MERKEZİ