Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’nın en başarılı Belediye Başkanı kim ?

Yaklaşan 2024 Yerel Seçimleri

Yaklaşan 2024 Yerel Seçimleri öncesi, Bandırma’nın son 19 yılında görev yapan belediye başkanlarının başarılı olup olmadığını sizlere sorduk.
Başarılı bulduğunuz belediye başkanına oy vererek Bandırma siyasetine ışık tutabilirsiniz. Ayrıca anket sonunda internet sitemize yorum yaparak belediye başkanlarının beğendiğiniz yönlerini, projelerini diğer insanlarla paylaşabilir ve eleştiriler yapabilirsiniz.

CEMAL ÖZTAYLAN KİMDİR ?

Mehmet Cemal Öztaylan, 25 Kasım 1954’te Balıkesir Bandırma’da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Hadiye’dir.

İktisatçı; Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Doğru Yol Partisinden Balıkesir İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. Ulaştırma Bakanlığı Müşavirliği görevinde bulundu. Özel sektör’de genel müdür ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

29 Mart 2004’te seçildiği Bandırma Belediye Başkanlığından Mayıs 2007’de AK Parti Milletvekili Adaylığı için istifa etti.

19. dönemde Doğru Yol Partisi, ve 23 ve 24. Dönemde AK Parti Balıkesir Milletvekili olarak TBMM’de yer aldı.

19. Dönem’de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. Öztaylan, 31 Mart 2019’da Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yücel Yılmaz tarafından “Baş danışmanlık” görevine getirildi.

Öztaylan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

RECEP ERAYDIN KİMDİR?
1957 yılında Bandırma’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Sonrasında Uludağ Üniversitesi’nden inşaat mühendisi bölümünden mezun oldu. Üç yıl Bandırma Belediyesi İmar İşlerinde İnşaat Mühendisi olarak çalışmasının ardından inşaat sektöründe iş hayatına atıldı. 2004 yılında Ak Parti’den siyasete giren Recep Eraydın, Belediye Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2007 yılında Cemal Öztaylan’ın Milletvekili olmasından dolayı, belediye meclisinde yapılan seçimle Başkanlık koltuğuna oturdu ve iki yıl Bandırma Belediye Başkanlığı yaptı. Evli ve iki kız çocuğu babası olan Eraydın, inşaat sektöründe iş hayatına devam ediyor.

SEDAT PEKEL KİMDİR?

Sedat Pekel (1948, Manyas, Balıkesir) Türk Siyasetçidir. Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir 22. dönem milletvekilidir.

1989 yerel seçimlerinde Sosyaldemokrat Halkçı Partiden Bandırma Belediye Başkanı seçilmiştir. 2002 Türkiye Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Balıkesir Milletvekili seçilmiştir. 2009 Yerel Seçimlerinde ise tekrar siyasete dönerek Cumhuriyet Halk Partisinden Bandırma Belediye Başkanı seçildi. Pekel’in Başkan Yardımcılığını o dönede Dursun Mirza ve Ozan Onur yaptı.

DURSUN MİRZA KİMDİR ?

Dursun Mirza, 1955 yılında Bandırma’ da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bandırma’da tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

1994-1999 döneminde Bandırma Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 5 yıl CHP Bandırma İlçe Başkanlığını yürüttü. 2004 yılında CHP Belediye Başkan Adayı oldu ancak AK Parti Adayı Cemal Öztaylan karşısında kaybetti.

Kurultay Delegeliklerinde bulundu.

2009-2014 döneminde tekrar Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi ve Sedat Pekel’in Belediye Başkan Yardımcısı oldu.

CHP Belediye Başkan Adayı olarak katıldığı 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimlerinde AK Parti Adayı Recep Şekerci’ye yaklaşık 10 bin oy farkı atarak Belediye Başkanı oldu.  Ortopedi doktoru olan iki erkek çocuk babasıdır.

TOLGA TOSUN KİMDİR ?

1980 yılında Bandırma’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bandırma’da tamamladı ve 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Tosun Avukatlık Bürosunda avukat olarak görev yapıyor. Aynı zamanda inşaat alanın da faaliyet gösteren aile şirketinde de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

2011’den bu yana il ve ilçe delegelikleri, 2014’den itibaren Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği, 2009 yılı itibariyle Bandırma Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulundu.

2009-2011/2011-2013/2013-2015 dönemlerinde Bandırmaspor Yönetim Kurulu üyeliği, 2015 Bandırma Gücü Gsk üyeliği, 2016 Bandırma Basket üyeliği gibi görevlerde bulundu. Bunların yanı sıra çeşitli vakıf ve derneklere aktif üyelikleri yer alıyor.

Tolga Tosun, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den Bandırma Belediye Başkan Adayı ve AK Parti Başkan Adayı Alp Bostancı’ya yaklaşık 20 bin fark atarak seçimi kazandı. /Haber merkezi