Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’da yaşayan Bulgaristan Türklerine sandık çağrısı

Bulgaristan’da gerçekleştirilecek olan genel

Bulgaristan’da gerçekleştirilecek olan genel seçimler dolayısıyla 9 Haziran’da Bandırma’da sandık kurulacak. Bal-Göç Bandırma Şube Başkanı İlhan Özer, çifte vatandaşları oy kullanmaya davet etti.
Bulgaristan’da 9 Haziran Pazar günü düzenlenecek olan genel seçim ve Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için Türkiye’de 23 ilde 166 sandık kurulacak. Balıkesir’de kurulacak olan 3 sandığın ise merkez, Ayvalık ve Bandırma olmak üzere yerini alacağı açıklandı. Bulgaristan seçimleri öncesinde Bandırma ve çevresinde yaşayan çifte vatandaşlara seslenen Bal-Göç Bandırma Şube Başkanı İlhan Özer, Bulgaristan Türklerine sandığa gitme çağrısında bulundu.
“HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ PARTİSİ’NE YİNE DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRMEMİZ LAZIM”
Balıkesir’de kurulacak olan 3 sandıktan birinin Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi’nde kurulacağını belirten Başkan Özer, “Önceki yıllarda Bandırma ve Türkiye’de Bulgaristan devleti tarafından sandıklar kuruldu ve çok sayıda seçmen oy kulandı. Balıkesir ilinde üç sandık açılması için çalışmalar yaptık. Bal-Göç şubesi olarak Bandırma’da sandık açılması çalışmalar gerçekleştirdik. Bal-Göç olarak hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Bulgaristan yetkilerine oy kullanma işlemlerinde lojistik destek veriyoruz. Bulgaristan’ın gelişmesi demokrasinin ilerlemesi için sandığa sahip çıkmalıyız. Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’ne yine desteğimizi sürdürmemiz lazım. Ne kadar çok kardeşimiz parlamentoda olursa mutlaka bizim yararımıza olacak. Bundan dolayı tüm Bandırma ve çevrede yaşayan çifte vatandaşlarımız sandığa gidip en demokratik şekilde oylarını kullanmalarını arzu ediyorum.” dedi.

HABER MERKEZİ