Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’da velilere yönelik eğitim

Balıkesir Eğitim Akademisi tarafından

Balıkesir Eğitim Akademisi tarafından Bandırma’da velilere yönelik “Sosyal Medya, Bilinçli Teknoloji Kullanımı ve Dijital Bağımlılık” eğitimi gerçekleştirildi.

Balıkesir Eğitim Akademisi’nin Veli Akademisi eğitimleri kapsamında Balıkesir genelinde “Sosyal Medya, Bilinçli Teknoloji Kullanımı ve Dijital Bağımlılık” eğitimi gerçekleştirildi. Bandırma’da Kemal Pireci Ortaokulu’nda yapılan eğitime Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, öğretmenler ve veliler katıldı.

“BİLİNÇLİ TEKNOLOJİ KULLANIMI ÜZERİNDE DURULDU”

Eğitim programının açılışını çevrim içi katılımıyla Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu gerçekleştirdi. Velilere hitap eden Balıkesir Valisi Ustaoğlu, “Büyük ve güçlü Türkiye çocuklarımızın omuzlarında yükselecektir. Çocuklarımızı teknolojiyi bilinçli kullanmaya yönlendirmek bizlerin elindedir.
Öğrencilerimize, fedakâr öğretmenlerimize ve kıymetli velilerimize eğitim yolculuğunda başarılar diliyorum.” dedi. Eğitimler kapsamında velilere, öğrencilerin sosyal medya kullanımı ve bunun zararları konusunda bilgiler verilirken bilinçli teknoloji kullanımı üzerinde duruldu. Dijital bağımlılık tehlikesi konusunda uyarı yapılarak velilerin bu konuda bilinçli hareket etmesi gerektiği vurgulanarak öğrencilerde oluşabilecek bu bağımlılığın önlenmesi için gerekenler anlatıldı.

HABER MERKEZİ