Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’da güneş enerji sistemi masaya yatırıldı

Bandırma Ticaret Borsası’nda yapılan

Bandırma Ticaret Borsası’nda yapılan “Meslek İhtisas Komisyonları” bilgilendirme toplantısında “Güneş Enerjisi ve ürün depolama kapasiteleri” ele alındı.

Bandırma Ticaret Borsası (BRB) Meclis Salonu’nda meslek ihtisas komisyonlarından Hububat-Baklagiller-Yağlı Tohumlar, “Zeytin-Zeytinyağı”, “Beyaz Et-Kırmızı Et-Yumurta” ihtisas komisyonu üyeleri toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya; TMO Bandırma Şubesi Müdür Yardımcı Muharrem Şevki Aygün ve AE Solar Enerji firmasının yetkilileri, BTB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genç girişimciler de katıldı.
 
TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ ENERJİSİNDEN YARARLANMA ORANI YÜZDE 13

Toplantının açılış konuşmasını BTB Yönetim Kurulu Üyesi Onur Eken yaptı. Ardından AE Enerji Elektrik Satış ve Pazarlama Müdürü Yasin Işık ve firma yetkilileri katılımcıları “Güneş Enerjisi”nin önemi ile ilgili bilgilendirdi. Müdür Işık, BTB’nin imzaladığı “Avrupa Yeşil Mutabakatı” kapsamında yenilebilir enerji yatırımları mevcut panel teknolojisi çağrı ve bağlantı anlaşması süreçleri ile ilgili güneş enerjisinin yenilebilir enerji yatırımlarındaki rolüne değindi. Güneş enerjisinin çevre dostu, temiz ve faturası olmayan bir enerji olduğu, 4,5 ay içinde kurulabileceği ve yaklaşık 3 yılda maliyetinin amorti edilebileceğini kaydetti. Türkiye’nin ise son 11 yıl içinde güneş enerjisinden yararlanma oranının sadece yüzde 13 olduğunu ve bu rakamın çok düşük olduğuna dikkat çekti.

BANDIRMA ÜRÜN DEPOLAMA KAPASİTELERİ ÜŞKE GENELİNE GÖRE ÇOK YÜKSEK

2024 yılında, Bandırma ve yöresinde uygulayacakları fiyat skalası ve alım döneminde üreticinin başvuru koşulları hakkında açıklama yapan Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) Bandırma Şubesi Müdür Yardımcısı Muharrem Şevki Aygün ve yetkililer Bandırma’daki ürün depolama kapasitelerinin ülke geneline göre çok yüksek olduğunu belirtti. Soru cevap olarak devam eden toplantı soruların yanıtlanmasının ardından sonra erdi.HABER MERKEZİ