Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’da çöp yığıntılarıyla dolan yol temizleniyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Bandırma Belediyesi işbirliğinde Levent ve Dutliman Mahalleleri arasındaki yolda yapılan kaçak moloz ve çöp dökümüne müdahale edildi.
Bandırma’da Levent ve Dutliman Mahalleleri arasında yer alan 228 numaralı ana yolun kaçak moloz ve çöp dökme alanı olarak kullanılması vatandaşların tepkisine neden oldu. Şlam atık alanı olarak kullanılan bu bölgede, çevreye zarar veren kaçak döküntülen konusunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Bandırma Belediyesi işbirliği gerçekleştirerek harekete geçti.
YASAL TEDBİRLER ALINACAK
Bandırma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri “Şlam Yolu” olarak adlandırılan geçiş yolunda kontrolsüzce dökülen moloz ve çöplerin bulunduğu alanda çalışmalara başladı. Çok sayıda kamyon ve iş makinesi ile müdahale edilen alanda kaldırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yapılacak temizlik ve rehabilitasyon çalışmalarının ardından alanda tekrar çöp ve moloz dökümün engellenmesi için caydırıcı yasal tedbirler alınacağı belirtildi.
“VATANDAŞLARIMIZIN BU BÖLGEYİ KİRLETMEMESİNİ RİCA EDİYORUM”
Yapılan çalışmalar ile ilgili konuşan Levent Mahalle Muhtarı Netice Yalın, “Mahallemiz sınırları içinde bulunan yol geçtiğimiz kış ayında temizlenmişti. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ı ziyaretim sırasında bu sorunu ilettim. İlgili birimler hızla harekete geçerek moloz ve çöplerin temizliğine başladı. Vatandaşlarımızın bu bölgeyi kirletmemesini ve çevreye zarar vermemesini rica ediyorum. Temiz bir çevre, sağlıklı bir yaşam demektir.” dedi.

HABER MERKEZİ