Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma Belediyesi borcundan 42 milyon 685 lira azalttı

Bandırma Belediye Başkanı Dursun

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, belediyenin 2 aylık süreçte yaklaşık 200 milyon lira gelir elde ettiğini belirterek borç stokundan 42 milyon 685 lira azaldığını kaydetti.
Bandırma Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Dursun Mirza başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Mirza, toplantının başında belediyenin yaptığı ödemeleri açıkladı. 3 ayda yaklaşık olarak 200 milyon lira gelir elde ettiklerini söyleyen Mirza, 3 aylık personel maaşları, firma borçları, vergi dairesi borçları, elektrik faturası borcu gibi borçların ödendiğini kaydetti. Belediyenin borcundan 42 milyon 685 lira azaldığını söyleyen Mirza, yakında paralı hizmetlerinde başlayacağını kaydetti.
“2 AYLIK SÜREDE YAKLAŞIK 200 MİLYON LİRA GELİR ELDE ETTİK”
Yaptığı ödemelerden bahseden Mirza, “Göreve 3-4 Nisan gibi başlamıştık. Tam 3 ayı doldurduk. 1 ayı iki bayram ve tatillerle geçti. 2 aylık sürede 181 milyon lira gelir elde etmişiz. 20 milyon liramız daha var rezerv. Yani yaklaşık olarak 200 milyon gelir elde ettik. 168 milyon lira para harcadık. 3 aylık maaşları ödedik ve bunun yanında 32 milyon 630 bin lira firmalara olan borçlarımızı ödedik. Kıdem tazminatı alacak olan 15 işçimize 8 milyon borcumuz vardı. 4 milyon lirasını ödedik. Kalan 4 milyonu da bu ay sonunda ödeyeceğiz. Vergi dairesine olan borçlarımızdan 1 milyon 750 bin lirasını ödedik. Borcumuzu ödediğimiz için artık asfalt zifti alabiliyoruz. Bugüne kadar da TÜPRAŞ’a 7,5 milyon lira nakit para yatırarak bitüm alımında bulunduk. 1 milyon lira civarında doğalgaz faturasını ve 4 milyon lira olan elektrik borcumuzun 2,5 milyon lirasını ödedik. 550 bin liralık kamulaştırma giderlerini de ödedik. Yani 2 aylık çalışma sürecimiz içinde borç stokumuzdan 42 milyon 685 bin lira gibi bir azalma oldu. Belediyemizi, sizlerin güveniyle, desteğiyle döndürebilir ve çevrilebilir hale dönüştürdük. İnşallah bundan sonra bu parasız hizmetlerin yanında gideri olan paralı hizmetleri de yapmaya başlayabiliriz diye düşünüyorum.” dedi.
HABER MERKEZİ