Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Balıkesir’de dünya matematik günü etkinliği düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim

Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesinde “Dünya Matematik Günü” kapsamında özel bir etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe yüzlerce öğrenci katıldı.
Necatibey Eğitim Fakültesi kültür, sanat ve bilim etkinlikleri kapsamında Matematik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen etkinlikte, akademisyenler ve matematik öğretmenliği öğrencileri tarafından ortaöğretim öğrencilerine matematik ile ilgili birçok kavramı somut olarak deneyimleme ve düşünme fırsatı verildi.
Matematik öğretimini daha etkin ve eğlenceli hâle getirmeyi amaçlayan etkinlikte, “Matematiğin Esrarengiz Dünyası”, “Bölünebilmenin Resmi” ve “Öklid Dışı Geometriler” adlı seminerler düzenlenirken, matematik ile ilgili bilgilendirici ve eğlenceli faaliyetler gerçekleştirildi.
Necatibey Eğitim Fakültesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl, Necatibey Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İbrahim Aydın, akademisyenler, üniversite öğrencileri, Altıeylül, Karesi ve Kepsut ilçelerinde yer alan merkez ve kırsal mahalle okulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Haber :İhlas Haber Ajansı(İHA)