29.05.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

TÜRKAV’dan Ülkü Ocaklarına Ziyaret 23-12-2017

TÜRKAV’dan Ülkü Ocaklarına Ziyaret 23-12-2017
Bandırma Emlak

TŪRKAV Balıkesir Şube Başkanı Adnan Tatoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Ülkü Ocakları Balıkesir Şube Başkanlığına atanan Halil Görmen’i makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda geçen ziyarette ülke gündemi ve ülkemizin geleceği için Türk gençliğinin milli ülküler etrafında toplanmasının önemi vurgulandı.

Başkan Tatoğlu

“Toplumların gelecek idealini sürekli olarak yeniden inşa eden gençliktir. Gençliğin yeni ufuklara doğru ilerlemek amacıyla milli ülküler edinmesi ise toplumun geleceğini garanti altına alır. Gençliğin milli ülküleri benimsemesi için de yol göstericilerin, aydınların ve liderlerin milli düşüncelere yönelik politika ve gayeleri olmalıdır. Bu yol göstericiler, gençliğin bir arada toplanması için milli ülküleri en doğru biçimde özümsemelerini sağlayacak oluşumları ve yapılanmaları kurmalıdırlar. Ancak bu sayede toplumun geleceği olan gençler milli ülküler ile donanır ve toplumu en iyi şekilde daha ileriye götürür.

Türk gençliğinin milli ülküleri benimsemesini sağlayan ve Türk milletini maziden atiye götüren oluşumlar her daim varolmuştur. Türk gençliğinin milli ülküler etrafında toplanması için her devirde teşkilatlar kurulmuş ve eğitimler verilmiştir. Türk tarihinin son yüzyılında Türk milliyetçiliği fikrinin önder isimleri tarihten bu yana gelen milli şuurun yeniden canlanması amacıyla farklı yapılanmalara ve dernekleşme faaliyetlerinde bulunmuşlardır. Bu yapılanmaların önder isimleri kurulan cumhuriyete fikir babalığı yaparak cumhuriyetin kurucu unsuru olan Türk milliyetçiliği fikriyatını yüceltmeye çalışmışlardır.” dedi ve Başkan Görmen’i tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Ülkü Ocakları Başkanı Halil Görmen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek TÜRKAV Başkanı Adnan Tatoğlu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ