Subaşı’dan umutlandıran açıklama - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

24 Eylül 2022 - 20:45

Subaşı’dan umutlandıran açıklama


Subaşı’dan umutlandıran açıklama
Son Güncelleme :

15 Eylül 2022 - 10:33


 

Geçtiğimiz aylarda AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı ve İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Kayacık’taki TOKİ’nin bulunduğu alanın arka kısmına TOKİ tarafından 1500 adet konut yapılmasını gündeme getirdi. Açıklamalar konut almak isteyen dar gelirlinin umudu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İl evim, ilk işyerim” projesini açıklamasının ardından ülke genelinde 250 bin konutun yapılacak il ve ilçeler belli oldu.

Balıkesir’de; Altıeylül’e 1450, Ayvalık’a 300, Bandırma’ya 388 ve Susurluk’a da 300 konutun yapılacağı duyuruldu. Bandırma’ya daha önceden 1500 civarı konut yapılması beklenirken duyuruda bu rakamın 388 olarak açıklanması Bandırma’da hayal kırıklığı yarattı.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, konut sayısının artırılması konusunda görüşmelere başladıklarını belirtti. Bandırma’daki yatırımlara İstanbul TOKİ’nin baktığını kaydeden Subaşı, yer sorunu yaşanmaması ve talebin artmasıyla TOKİ’nin Bandırma’da yeni yatırımlar yapacağını kaydetti. Subaşı, “TOKİ konutları hazine arazisine yapıyor. Yer sorunu yaşanmadığında ve talep arttığında bu yapılacak konut sayısı yukarı doğru çıkacak. Açıklanan rakamalar minimum rakamlar, hemen projelendirilen ve yapımına başlanılan. Yerin müsait olması ve talebin gelmesiyle konut yapımının devamı gelecektir.” dedi.

Kayacık Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarından şu anda 830 hane ve 2 yurt binası bulunuyor ve yaklaşık bu bölgede 5 bin kişi ikamet ediyor.
HABER: Tufan Dalgıç

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.