Son nefesinde hastalarına şifa oldu - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

26 Kasım 2022 - 12:47

Son nefesinde hastalarına şifa oldu

Son nefesinde hastalarına şifa oldu
Son Güncelleme :

06 Ekim 2022 - 11:41

İnönü Caddesinde karşıdan karışa geçerken bir kamyonetin çarpması sonucu ağır yaralanan Dişhekimi Kemal Terzioğlu (66) Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Dişhekiminin beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından ailesi organ bağışı kararı aldı. Terzioğlu’nun karaciğeri Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine, böbrekleri Bursa Acı Badem Hastanesine ve korneaları da Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nakil bekleyen hastalar için yola çıktı.

Organ nakli konusunda bilgi veren Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu ve Anestezi Reanimasyon Uzmanı Dr. Muammer Hayri Bektaş, “Sağlık camiamızda uzun yıllar çalışan, yıllarca hizmet veren ve aynı zamanda kendisi de bir sağlık çalışanı ve doktor babası olan 66 yaşındaki Kemal Terzioğlu, 3 Ekim tarihinde araç dışı trafik kazası, onun akabinde yoğun bakım gereksinimi sonrası yoğun bakıma aldık, solunum cihazına bağladık. Tedavilerini planladık. Beyinde kanaması mevcuttu ameliyata alındı. Ameliyat sonrası tekrar yoğun bakıma alındı. İlerleyen zamanda nörolojik tablosu iyice geriledi.  5 Ekim 14.07 gibi beyin ölümü tanısı kondu. Aileye deklare ettik, aile organ naklini kabul etti. Organ Nakil Koordinasyonuyla irtibata geçildi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine karaciğeri, böbrekleri Bursa Acı Badem Hastanesi,  Korneaları Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi talep etti. Yıllarca insanlara şifa dağıtan Kemal Terzioğlu son nefesinde de ailesinin onayıyla yine insanlara can oldu. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine başsağlığı dileklerinde bulunduk.  Keşke herkes bu kadar şuurlu olsa, bu konuda hassas davranılması çok önemli biz de bunun için buradayız.” dedi.

“YAŞAMAYI ÇOK SEVERDİ”

Terzioğlu’nun kızı Kadın Doğum Uzmanı Dr. Sanem Mungan yaşadığı üzüntüyü dile getirerek organ bağışının önemine dikkat çekti. Mungan, “Babam yaşamayı çok severdi. İnşallah organları başka vücutlarda başka hayatları yaşatacak. Umarım diğer vatandaşlara da örnek olur bu şekilde” diye konuştu. Bandırma Eğitim ve Araştırma  Hastanesinde organ nakil ekipleri tarafından alınan organlar şifa bekleyen hastalar için yola çıktı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.