Bakan Koca, “Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım” | Bandırma Haber
Bakan Koca, “Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım”

Bakan Koca, “Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım”

ABONE OL
Eylül 15, 2023 15:23
Bakan Koca, “Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sıcak havaların yerini soğuk havaya bırakan mevsim geçişlerinde kapıyı çalan grip salgınına karşı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için grip aşısı uygulama takviminin belli olduğunu duyurdu.

Eylül ayının gelmesiyle birlikte sıcak havalar yerini soğuk havalara bırakmaya başladı. Mevsim geçişleri salgın hastalıkları da beraberinde getiriyor. Özellikle grip salgınının baş gösterdiği kış aylarına kısa süre kala Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Eylül 2023 Cuma günü itibariyle 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için grip aşısı uygulama takviminin belli olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

Bakan Koca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Grip Aşısı, grip hastalığına yakalanma riskini azaltır, hastalığın şiddetini hafifletir. Grip, özellikle 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan kişilerde zatürre, bronşit, sinüzit ve kulak enfeksiyonu gibi komplikasyonlara yol açmaktadır. Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım. Doktorunuza başvurarak reçetelerinizi yazdırabilirsiniz.”

Haber: Selin Girgin

Sosyal Medya Logoları

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.