29.05.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

PERTEVNİYAL İÇİN SON KARAR

PERTEVNİYAL İÇİN SON KARAR
Bandırma Emlak

2011 yılından bu yana atıl durumda bulunan Pertevniyal hastanesi ve çevresinde bulunan alan için yeni projeler gündeme gelirken, alan 2017 yatırım planına alındı.

AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı, konuyla ilgili çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Pertevniyal hastanesinin çevresinde bulunan boş alanda 3 ayrı yatırımın yapılacağına işaret eden Bostancı, toplum sağlığı merkezi, sağlıklı yaşam merkezi ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu yapımının 2017 yılı yatırım planına alındığını söyledi.

Pertevniyal’in hastanesinin üniversiteye verilmesi konusuna olumlu baktıklarını ve desteklediklerini belirten Bostancı “ Devlet arazilerinin tasarrufu ve kullanımı hükümete ait olup yani iktidar partisinindir. Muhalefetteki bir meclis üyesinin kendi kendine gelin güvey oyup Eski Pertevniyal hastanesi ile ilgili görüşlerini bildirmesi abesle iştigaldir. Bandırma İhsaniye Mahallesi 289 ada 12 parselde bulunan 6 bin 399 45 metre kare yüz ölçümlü taşınmaz üzerinde Tarihi Pertevniyal hastanesi bulunmakta olup, söz konusu parselin, 289 ada 13 parsel 2 bin 317 metrekare ve 289 ada 14 parsel 4 bin 4 metrekare olmak üzere ifraz işlemi yapılmıştır. İfrazdan sonra oluşan 2 bin 317 metrekarelik 13 parsel üzerine 2017 yılı yatırım programında yer alan ve proje ihalesi yapılan Bandırma toplum sağlığı merkezi, sağlıklı yaşam merkezi ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu yapılacaktır. Diğer 4 bin 4 metrekarelik 14 parselinde Pertevniyal Hastanesi’nin de bulunduğu alanın sağlık hizmetlerinde kullanılması planlanmadığından ve başka kurumlarca kullanılması için Sağlık Bakanlığı’ndan tahsisin kaldırılmasıyla ilgili izin istenmiştir. Bakanlığımızın izni geldiğinde mal müdürlüğüne tahsisin kaldırılması ve sağlık alanında çıkarılması konusunda bilgi verilecektir. Ak Parti olarak düşüncemiz, bu yerin üniversiteye tahsisini uygun görüyoruz.” dedi.HABER MERKEZİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ