25.02.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

OSB’de ana metalciler yok BACALI SANAYİ OLMAYACAK 11/09/2019

OSB’de ana metalciler yok  BACALI SANAYİ OLMAYACAK 11/09/2019
Bandırma Emlak

Beyköy ile Bezirci mahalleleri arasında yapılacak olan Marmara Organize Sanayi Bölgesi için kamulaştırmalar başlarken, “Bacalı sanayi” olarak nitelendirilen ana metal sanayinin OSB’de yatırım yapmayacağı belirtildi.

Ana Metal sanayinin Marmara OSB’deki ağırlığını yitirdiğine değinen Marmara OSB Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Çay, yatırımların ağırlıklı olarak ileri teknoloji, savunma sanayi,  enerji, makine, otomotiv gibi sektörlerde olacağını kaydetti.

Saadettin Çay, “ Her ne kadar başlangıcımız ana metal olarak başlasa da sektörel olarak ileri teknoloji, savunma sanayi,  enerji, makine, otomotiv gibi sektörlerde yoğunlaşma söz konusu. Malumunuz OSB’nin ilk teşekkülü esnasında daha büyük bir alan talep edilmişti.  Bu alan talebinin içerisinde döküm sanayisi dediğimiz Çolakoğlu, Kroman, Has Çelik gibi demir çelik fabrikaları vardı. Onların yatırımlarının olup olmayacağını net olarak bilmiyoruz. Bizim OSB’mizdeki ağırlıklarından vazgeçtiler yani OSB oluşturma vasıflarını yitirdiler. Bir kısmı çekildi, ana metalcilerin ya hiç yeri kalmadı ya da üyelikleri sembolik hale geldi. Sembolik hale gelen metrekarelerle de o tarzda bir bacalı sanayi yapılması söz konusu değil ama onların takdirleridir. Onların yapacağı yatırımlar bizim OSB’mizle ilgi değildir, içinde de değildir.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ