Necmi Sert: "Bandırma'daki oy oranımız yüzde 25-30" - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

26 Kasım 2022 - 13:25

Necmi Sert: “Bandırma’daki oy oranımız yüzde 25-30”

Necmi Sert: “Bandırma’daki oy oranımız yüzde 25-30”
Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 15:26

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert parti binasında yaptığı basın açıklamasıyla 3 Aralık’ta düzenlenecek olan 3. Olağan İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı. 

Bandırma’daki oy oranlarıyla ilgili de konuşan İlçe Başkanı Necmi Sert, basın açıklamasında şunları söyledi:”16 Aralık 2017 tarihinde Kurucu İl Başkanımız Nedim Tuna Bey tarafından İYİ Parti’yi kurmakla görevlendirildim. Yaklaşık bir ay zarfında 19 Ocak 2018 tarihinde kuruluş prosedürlerini tamamladık. Parti binamızı kiralayıp tefrişatını da yaparak tabelalarını astık. 3 hafta sonra 11 Şubat 2018 tarihinde 1. Olağan İlçe Kongremizi gerçekleştirdik ve seçilmiş başkan olarak başkanlık görevime devam ettim. 

1 Nisan 2018 Birinci Olağanüstü büyük kurultayımız ile iktidarın uykularını kaçırdık ve iktidar 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmak üzere baskın seçim kararı almak zorunda kaldı. Seçim kararı alındığında Bandırmada daha üç ay önce kurulmuş bir partiydik. Bir avuç insan büyük maddi imkânsızlıklar içerisinde insanüstü gayret sarf ederek yapılan seçimlerde yaklaşık yüzde 17 (17.000 oy) alarak birçokları için sürpriz sayılan fakat bizce emeğimizin karşılığı, milletimizin teveccühü olarak değerlendirdiğimiz başarılı bir sonuç aldık. Dokuz ay sonra Mahalli İdareler seçimlerine girdik ve Millet İttifakı olarak yaklaşık yüzde 60 oy alarak belediye başkanlığını kazandık. 8 Mart 2020 tarihinde 2. Olağan İlçe Kongremizi yaptık ve tekrar başkan seçilerek hizmetlerimize devam ettik. Pandemi şartlarına rağmen çok başarılı çalışmalar yaptık. Bugün itibariyle Bandırma’daki oy oranımız yüzde 25-30 bandındadır. Partimiz her gün büyüyüp gelişmekte, milletimizin teveccühü ve bizim gayretlerimizle inşallah birinci parti konumuna gelecektir. Tabii ki bu başarılar tesadüf değildir. Partimizin Türkiye genelinde yüzde 20 bandında, Bandırma özelinde Yüzde 25-30 bandında olmasında emek var, özveri var, maddi manevi fedakârlıklar var, yalan, iftira ve dedikodulara karşı dimdik durmak var, ömürden beş yıl var, stres var, hüzün var, sevinç var ve daha çok ama çok şey var. Bandırmada yaptığımız başarılı çalışmalar ile partimizin yükselen grafiğini devam ettirmek, partimizi bandırmada birinci parti konumuna getirmek için 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Eken Prestij Otel Balo Salonunda yapılacak olan 3. Olağan İlçe Kongremizde İlçe Başkanlığına aday olduğumu üyelerimize, delegelerimize ve kamuoyuna ilan ediyorum.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.