Mirza’dan miting gibi aday adaylık açıklaması 22/10/2018 - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

25 Eylül 2022 - 05:10

Mirza’dan miting gibi aday adaylık açıklaması 22/10/2018


Mirza’dan miting gibi aday adaylık açıklaması 22/10/2018
Son Güncelleme :

22 Ekim 2018 - 9:13


CHP’li Belediye Başkanı Dursun Mirza, yaklaşık 700 kişinin katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Bir miting havasından geçen açıklamada Mirza’ya, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ile Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın da destek verdi.

Aday adaylığı açıklamasında belediye olarak yaptıkları hizmetleri anlatan Mirza, Balıkesir’in Büyükşehir olması nedeniyle şanssız bir belediye başkanı olduğunu söyledi. Bandırma’nın 4,5 yılda 250 milyon lira gelirinin Büyükşehir Belediyesine gittiğini hatırlatan Mirza, “Bandırma’ya 4,5 yılda bir çivi dahi çakmadılar. Eğer bu paralar Büyükşehir’e gitmeseydi yaptığımız hizmetin 3 katını yapardık.” dedi.

Kapalı Pazaryeri, Santral Kültür Merkezi, Balcı Çamlığı, hobi bahçeleri ve güneş enerji santrali gibi yatırımların yanı sıra 4,5 yılda köylere 32 milyon liralık yatırım yaptıklarını anlatan Mirza, Bandırma’ya 260 bin ton asfalt ve 1 milyon metrekare taş döşediklerini aktardı. Mirza, “Hakkımızda onaylarsa sadece bir dönem daha belediye başkanı olurum. Bir dönem daha yeterli. 5 yılda çok güzel işler başlattık. Bir kısmı devam ediyor. Bir 5 yıl daha benim için yeterli, sizlerden de bir dönem yetki istiyorum. Partimiz anketler yapacak. Belli kriterin üzerinde çıkarsa atama yapılacak. Ben önseçime de anketlere de varım” diye konuştu.

HEDEF 15 BİN OY FARKI

Geçen dönem yerel seçimlerde Bandırma’nın en farklı sonucunu aldıklarını ve AK Parti’ye 10 bin fark attıklarını belirten Başkan Mirza “İnşallah bu seçimde de o seçimdeki farkı daha çok aktaracağız, hep beraber. Geçen seçim Bandırma’da 10 bin oy fark ile kazanmıştık şimdi çıtayı yükselttik hedefimiz 15 bin oy farkı. Buradan öyle bir oy göndereceğiz ki Büyükşehir de sosyal demokratlara geçecek.” dedi. Türk Bayrak ve CHP Bayraklarının aynı sıra “Gönüllere derman Dursun Mirza Başkan”, “Sen, ben, yok biz varız. Dursun Mirza ile geleceğe hazırız” pankartları açıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.