28.11.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Meslek Lisesi öğrencileri dezenfektan standı üretiyor 29/10/2020

Meslek Lisesi öğrencileri dezenfektan standı üretiyor 29/10/2020
Bandırma Emlak

Salur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü öğretmen ve öğrencileri tarafından, COVİD-19’dan korunma ve önleme amaçlı olarak önce Manyas ilçesinde görev yapan öğretmenler için yüz koruyucu siperlik maske üretildi.
Siperlik maske üretimine dezenfektan standı üretimi de eklendi.
Salur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kadri Kılıç, ilgili bölüm öğretmen ve öğrencilerin işbirliğiyle, pandemi tedbirlerine katkıda bulunmak amacı ile dezenfektan standı üretimini başlattıklarını söyledi.
Öğrencilerin çalışması ve öğretmenlerin rehberliğinde şu ana kadar 120 adet stant üretimi gerçekleştirdiklerini ve teslimini yaptıklarını belirten Okul Müdürü Kılıç, ihtiyaç olması halinde üretime devam edeceklerini bildirdi.
Çevrenin ihtiyaçları doğrultusunda yeni üretim ve araştırma çalışmalarının yürütüldüğü bilgisi veren Okul Müdürü Kılıç, çalışma ve üretim planlamaları kapsamında salça çekme makinesi, ceviz kurutma makinesi ve çevre ihtiyaçlarına uygun yeni üretim planlamalarının bulunduğunu dile getirdi.
Toplumun ve çevrenin ihtiyaçları doğrultusunda, öğrencilerin alanlarıyla ilgili üretime devam edeceğini işaret eden Kılıç, “Bu uygulamalarımızla hem okulun döner sermayesi hem de pratikleri gelişen öğrenciler para kazanacaktır.” diyerek sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DİĞERLERİ