31.03.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Makam araçlı Kent Konseyi Başkanı 25/02/2020

Makam araçlı Kent Konseyi Başkanı 25/02/2020
Bandırma Emlak

Göreve gelir gelmez ilk iş Kadın Danışma Merkezini kapatan Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz’ün, Bandırma Belediyesi’nden kendine özel makam aracı tahsis ettirdiği ortaya çıktı.

Bandırma Kent Konseyi Başkanı seçilmesinin ardından ilk icraatı 7 yıl boyunca konseye bağlı hizmet veren “Kadın Danışma Merkezi”ni kapatmak olan Başkan Ergöz, eski belediye binasında kurslara katılan kadınların namaz kıldığı alanı kilit altına almakla icraatlarına devam etti. Son olarak Livatya’da yapılması gündeme gelen ve Bandırma Körfezini evsel atık kirliliğinden kurtarması planlanan  “Arıtma Tesisi”ne de “koku olacak” gerekçesiyle karşı çıkan Ergöz, konuyu seçimsiz genel kurula getirdi. Genel kurulda, Meclis Üyesi Yalçın Cömert’in etkili konuşması sayesinde genel kurul üyeleri  “Arıtma Tesisi”nin yapımına  “Evet” dedi.

BELEDİYENİN YERİNİ BELEDİYEYE VERMEDİ

Bandırma’da şiddet gören kadınlara yönelik hukuki ve psikolojik destek veren Kadın Danışma Merkezi’ni Dr. Ergöz’ün kapatmasının ardından kadınlar dernek kurmak için çalışma başlattı ve derneklerini kurdu. Derneğin kuruluş aşamasında Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun da kadınlara destek sözü verdi. Kadınların yer sorununu çözmek için Kent Konseyinin yanında bulunan ve depo olarak kullanılan odayı Kadın Dayanışma Derneğine vermek için anahtarını isteyen Tolga Tosun’a, Kent Konseyi Başkanı Ergöz hiçbir yasal ve hukuki tahsis sözleşmesi olmamasına rağmen  “Yer bize tahsisli” diyerek anahtarı vermedi. Ergöz’ün, Kadın Danışma Merkezini kapatması, kadınların “Mescit” olarak nitelendirdiği alanı kilit altına alması, belediyeye ait olan binadaki depo olarak kullanılan odayı Kadın Dayanışma Derneğine verilmek üzere anahtarını belediyeye teslim etmemesi Bandırma Belediyesi ile Kent Konseyi ilişkilerini kopma noktasına getirdi. Geçmişte hiçbir Kent Konseyi Başkanının belediye imkânlarını kullanmamasına rağmen Murat Ergöz’ün, belediye imkânlarından da yararlanması eleştiri konusu oldu. Ergöz’ün şehir dışında yapılan toplantılar için kendine belediyeden makam arabası tahsis ettirdiği ve 3 kez aldığı ortaya çıktı. Ayrıca Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin de Ergöz’ün süreç içinde takındığı tavırdan rahatsızlık duyduğu ileri sürülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ