03.06.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Mahalleli yıkımı dört gözle bekliyor 09/10/2019

Mahalleli yıkımı dört gözle bekliyor 09/10/2019
Bandırma Emlak
Bandırma Haydarçavuş Mahallesi’nde bulunan eski çocuk sarayının uyuşturucu ve fuhuş gibi konularla gündeme gelmesi üzerine alanın yıkımı birçok kez mahalle sakinlerince dile getirilmişti. Hazineye ait eski çocuk sarayının yıkımı için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yapılan ihale 30 Eylül’de sonuçlandı. Bir aksilik ortaya çıkmazsa alanın yıkımına başlanacak.
Eski Çocuk Sarayının yıkımı konusunda açıklamalar yapan Haydarçavuş Mahalle Muhtarı Nur Demir Hancıoğlu, mahalle sakinleri için bu alanın ortadan kalkmasının yaşamsal önem taşıdığını söyledi.
Hancıoğlu, “mahalleli olarak bir an önce yıkılarak şehre yakışmayan bu pislik yuvasından kurtulmak istiyoruz. Yıkıldıktan sonrada oraya ne yapılacaksa bir an önce inşaatına başlanması yine mahallelimiz için önemlidir. Yıkıntının da kalmasını istemiyoruz. Bandırma’da ciddi bir otopark sorunu var. Buraya inşaat yapacak kişi ya da kurumlar bu durumu da göz önüne alıp alt katına otopark yaparsa Bandırma’nın otopark sorununa da bir nebze olsun katkı sunulmuş olur. Bir diğer önemli durum vatandaşın cebini düşünerek otopark ücretlerinin belirlenmesi. Mahallemizde sokakların dar olması ve yolların iki yanına da park edilmesi itfaiye ve ambulansın mahallemize girmesini engelliyor. Mahalle sakinlerimiz bu metruk alandan dolayı korku içinde yaşamaktadır.” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ