20.06.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Liseler vadisinde “Ulaşım sorunu” çözüldü 22/09/2018

Liseler vadisinde “Ulaşım sorunu” çözüldü 22/09/2018

Liseler vadisinde ulaşım sorunu ek seferlerle çözülse de bir çok öğrenci anayoldan yürüyerek evlerine ulaşmaya çalışıyor.

Okulların başladığı ilk günlerde servis aracı kullanmayan öğrencilerin saatlerce halk otobüsü beklemesi ve durakların yoğun kalabalık olduğu şeklinde kamuoyunun gündemine gelen soruna, Bandırma Ulaşım A.Ş. tarafından çözüm üretildi. İlk aşamada sabahları Kayacık ve Levent Mahalleleri dahil bir çok mahalleden liseler vadisine otobüs hattı koyulduğu belirtildi. Bunun yanı sıra Devlet Hastanesi karşısında bulunan duraklarda da otobüs sayısı da 16’dan 26’ya yükseltildi. Öğrencilerin çıkış saati olan 15.55’te de okulların önüne 8 halk otobüsü gönderilerek servis aracı kullanmayan öğrencilerin ulaşımı sağlandı. Öğrencilerin çıkış saatinde ise; hastane karşısındaki durakta bulunan otobüsler, doldukça kaldırılarak öğrencilerin beklemesinin önüne geçildi. Alınan bilgiye göre; üniversitede derslerin başlaması ve öğrenci yoğunluğunun artması durumunda duraklara ek seferler koyulacak.

ASIL TEHLİKE YOLDA

Okul zilinin çalmasının ardından birçok öğrenci servis ve halk otobüslerini tercih ederken, evleri yakında bulunan öğrencilerin ise anayoldan yürüdüğü görüldü. Ana yol kenarında yürüyüş yolu ya da kaldırım bulunmaması ise öğrencileri tehdit eden en önemli sorunlar arasında bulunuyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu