21.02.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Kültür turları devam ediyor 08/08/2017

Kültür turları devam ediyor 08/08/2017
Bandırma Emlak

Ülkemizin tarihi kültürel ve kahramanlık destanlarıyla tanınmış ili olan Çanakkale, tarihi Gelibolu yarımadası ve şehitlikler turunun kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla Belediyemiz tarafından başlatılan kültür turları her 15 günde bir devam ediyor.

Çanakkale zaferinin kazanıldığı Gelibolu yarımadasında sürdürülen kültür turları Bereketli ve Doğruca mahallesi sakinlerinden oluşan 42 kişilik gurup ile gerçekleşti.

Dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen tur kapsamında tarihî topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikâyesinin profesyonel tur rehberi aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı. Tura katılan mahalle sakinleri kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teşekkürlerini ilettiler.

Şuana kadar 3000’den fazla Bandırmalı kadınlarımızı Çanakkale gezisine götürdük. Öğrencilerimizi de Eskişehir, Ankara ve Anıtkabir, gezilerine götürdük. Kültür turlarımız yıl boyunca diğer mahallelerimizle devam edecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ