TUZLASPOR DİRENEMEDİ - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 02:02

TUZLASPOR DİRENEMEDİ

TUZLASPOR DİRENEMEDİ
Son Güncelleme :

24 Ocak 2023 - 10:31

19 puanla 15’nci sırada düşme hattına yakın bulunan Tuzlaspor, 31 puanla 8’inci sırada bulunan ve her hafta biraz daha zirveye doğru tırmanan Bandırmaspor karşısında fazla direnemedi.

Direnemedi ama iyi oyunuyla bir süre kök söktürdü diyebilirim.

Bandırmaspor’un 4-1 galip geldiği maçta Tuzlaspor yerinde sayarken Bandırmaspor 34 puanla 4’üncü sıraya yükseldi.

Uzun süre 1-1 berabere süren maçı Bandırmaspor’un ikinci yarının ortalarından itibaren kenardan giren oyuncuların geliştirdiği akınlardan sonra etkili olunca kazanabildi.

Karşılaşmanın henüz ikinci dakikasında bir “şok” gol yiyen Bandırmaspor bir süre kendine gelemedi. Ta ki 14’üncü dakikada defanstan gelen Fatih’in kalabalık arasından söke söke götürdüğü topu filelere gönderinceye kadar… Ama Bandırmaspor aslında ikinci yarıdaki oyunuyla 69’da Şahintürk’ün golünden sonra kendine gelebildi. Tuzlaspor öyle okadar da kötü değildi aslında ama Bandırmaspor’u durdurmak için sık sık faullere bel bağlamaları iyi olmadı. Özellikle ilk 45 dakikada zaman zaman hareketlenen zaman zaman duran oyunda Bandırmaspor daha çok savunmada kalmayı tercih edince meydan sık sık Tuzlaspor’a kaldı.

Bandırmaspor’un başarılı Kulüp Başkanı Onur Göçmez bir gün önce basın toplantısında her şeyi dobra dobra açıkladı. Oyuncuların maaşlarını tıkır tıkır zamanında ödendiğini de öğrenmiş olduk. Çoğu kulübün maaşları aksattığı bilindiği için Bandırmaspor’a gelmek isteyen çok isteki oyuncular varmış. İşte böyle düzgün bir Bandırmaspor’da galip gelmek için oyuncular var güçleriyle neden oynamasınlar ki…

Nitekim vasat oynayan Mulumba haricinde diğer tüm oyunculardan kötü olan yoktu.

Büyük fedakârlıklarla o kadar işi arasında Bandırmaspor’u da başarıyla yöneten başkan Onur Göçmez’in çok önem verdiği taraftarlar da bugünkü maçta takımlarına büyük destek vererek görevlerini yapmış oldular.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.