Kas Yapmayı Engelleyen Hatalar - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 02:02

Kas Yapmayı Engelleyen Hatalar

Kas Yapmayı Engelleyen Hatalar
Son Güncelleme :

25 Ocak 2023 - 5:51

Kas Yapmayı Engellen Hatalar Nelerdir?

 • Kas Yapmayı Engelleyen Hatalar sayısız faktör var, hedeflediğiniz vücuda ulaşmanızı engelleyen bazı olası durumları bilerek yol izlemeniz gerekir.
 • Her seans içinde aynı tekrarları ve aynı ağırlıkla çalışmanız gerekir.
 • Her iki haftada bir çalıştığınız ağırlığı değiştirmelisiniz.
 • Vücut buna alışır ve ağır görünen şeyler yakında ağırlaşacaktır, bu nedenle zaman geçtikçe antrenman ağırlığını artırmazsanız kas yapmanız çok zorlaşacaktır.
 • Beslenmeniz su tüketimi de kas yapmak için en önemli etkenlerdendir.
 • Yağ Tüketimini Kesmek

  Düşük karbonhidratlı diyetler adından da anlaşılacağı gibi karbonhidrat alımının azaltılmasına dayanır. İhtiyacınızdan fazlasını tüketirseniz, vücudunuz onları yağa dönüştürür. Bu nedenle, onları azaltırken tam tersi olur, yani vücut ihtiyaç duyduğu enerjiyi elde etmek için yağ rezervlerini çekmeye başlar ve bu genellikle ağırlık hacminde azalma ile sonuçlanır. Kas Yapmayı Engelleyen Hatalar incelendiğinde diyette şekerler, baklagiller ve ekmek, makarna ve patates gibi nişastalar kısıtlanır ve bunların yerini proteinler, sağlıklı yağlar, meyveler ve sebzeler alır.

 • Dehidrasyon – Az Su Tüketimi

  Vücudun hücrelerinin iyi çalışması için belirli bir miktarda sıvıya sahip olması gerekir. Buna hidrasyon veya hidratlı olmak denir. Vücudunuzda yeterli sıvı olmadığında veya vücudunuzun ihtiyaç duyduğu yerde yeterli olmadığında buna dehidrasyon denir. Kas Yapmayı Engelleyen Hatalar arasında ne yazık ki su tüketimini önemsememenizde bulunur.

  Vücut aldığından daha fazla sıvı ürettiğinde, susuz kalabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.