18.08.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Kaymakam Günhan Yazar 15/05/2019

Önder Balıkçı

Yazarın şu ana kadar yazılmış 265 makalesi bulunuyor.
Paylas

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar’ın, gösterişten uzak görev anlayışını, mütevazı çalışmalarını beğeniyorum. Eğitim ve spora ayrı bir önem verişini takdirle karşılıyorum.

Geçtiğimiz günlerde, Bandırma’daki Şehit Üsteğmen Cemil Kaya İlkokul ve Ortaokulu’nun zemin katında, Yavuz Demiralay’ın başkanlığındaki Bandırma Kültür ve Eğitim Vakfı’nın sponsorluğunda hizmete sokulan çok amaçlı salonu görünce gözlerime inanamadım. Burası yıllardır çeşitli kuruluşların deposu olarak kullanılmıştı ve çöplük gibiydi. Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar’ın talimatları doğrultusunda ve yönlendirmesiyle hem bu okul öğrencilerinin, hem de Kayacık Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların sportif veya başka etkinlikler için kullanabileceği çok amaçlı, çağdaş bir salon durumuna getirildi.

Edincik’teki Recep Gençer Anadolu ve Teknik Lisesi’nin spor salonu, kalorifer tesisatının bozukluğu nedeniyle yıllardır kullanılamıyordu. Kaymakam Günhan Yazar, el attı ve tesisatın yenilenmesini sağladı. Şimdi bu salon da yıllar sonra yeniden hizmete girdi.

Bandırma 17 Eylül Stadı’nda, yıllardır kullanılmayan durumda bulunan iki alanı, Kaymakam Günhan Yazar’ın yönlendirmesiyle, Şükran Aksakal’ın başkanlığındaki Bandırma Yardım Sevenler Derneği, spor yapılabilecek duruma dönüştürdü.

Bandırma’nın yıllardır spor tesisi fakiri olduğu bir gerçek. Tabii ki yeni ve modern spor tesislerine ihtiyaç var. Ama şu aşamada bazı okullarımız, küçük dokunuşlarla ve fazla para harcamadan spor alanlarına kavuşabilir.

Kaymakam Yazar’ın eğitime verdiği önem ise ayrıca takdire değer. Okullara ve ilçe kütüphanesine yeni kitaplar kazandırmak için büyük çaba harcıyor. Çünkü kütüphanelerin sürekli olarak yeni kitaplarla yenilenmeleri çok önemli.

Bu aşamada bir nokta dikkatimi çekiyor. Bandırma yerel yönetimleri yalnız son yıllarda değil, nedense yıllardır spora ve eğitime bütçesinden en küçük bir pay ayırmıyor. Devletin yıllardır Bandırma’ya ciddi bir yatırım yapmadığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllarda Bandırma’ya çarpık bakış açısı ortada ama Bandırma Belediyesi, isterse yine de spora ve eğitime olanakları ölçüsünde pay ayırabilir.

Bu arada, Bandırma Belediyesi’nin, yıllardır hayırsever kişi ve kurumlar aracılığıyla verdirdiği iftar yemeklerini de doğru bulmuyorum. Bu yıl bir yemek, 10 bin liraya mal oluyor. Bu paralar, iyi bir organizasyonla Bandırma’nın eğitim ve sporu için kullanılabilir.

Kaymakam Günhan Yazar’ı, Bandırma’nın birçok konusuna sahip çıkmaya çaba harcarken eğitim ve spora verdiği ayrı önem nedeniyle kutluyorum.

Bandırma’nın devletin saygınlığını ortaya koyan değerli bir kaymakamı var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ