İp Atlayarak Zayıflama - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

26 Kasım 2022 - 15:39

İp Atlayarak Zayıflama

İp Atlayarak Zayıflama
Son Güncelleme :

16 Eylül 2022 - 21:30

İp Atlayarak Zayıflama Mümkün Mü? İp atlamanın kaç kalori yaktırdığı ve vücudumuza nasıl faydaları olduğunu detaylıca öğrenin!İp Atlayarak Kaç Kilo Verilir?

Günümüzde birçok kardiyo yöntemi bulunmaktadır. Bu kardiyo yöntemlerinden en önemlisi ip atlamaktır. Kalp ritminizi düzenlemeye, karın bölgenizin sıkışmasına, baldırlarınızın güçlenmesine yardımcı olacak bu yöntem ile kilo vermek de mümkündür. İp atlayarak zayıflama son günlerde çok kullanılan bir yöntemdir. Ancak unutulmamalıdır ki diyetle ve başka egzersizlerle desteklenmeyen bu yöntem size kilo verdiremeyecektir. Çok kısa süre içinde çok fazla kalori yaktığınız için ip atlayarak zayıflama yöntemi kilo vermenize büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. İp atlayarak bir dakika içerisinde 10 kalori vermeniz mümkündür. 1 saat ip atlamak yaklaşık 440-590 kilokalorilik enerji kaybını sağlar.Haftalık olarak 900gr’dan fazla kilo vermeniz doktorlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Çünkü hızlı kilo kaybı vücudun dengesini bozarak bağışıklık sisteminizi zayıflatacaktır. Haftada 450 gr kilo vermek için günlük olarak 500-1000 kalori arasında kalori açığı yaratmanız gerekmektedir. kaç kilo vermek istiyorsanız programınızı ona göre düzenleyebilirsiniz. İlk hafta 5 dakika ile başlayıp ikinci hafta 10 dakikalık bir antrenman programı uygulayabilirsiniz. 3. hafta ise 10 dakikalık 2 set şeklinde uygulayacağınız antrenman kilo vermenize büyük yarar sağlayacaktır. İp atlayarak zayıflama tek başına mümkün olmasa bile diyet ve başka antrenmanlar ile desteklendiği zaman çok hızlı ve etkili sonuçlar verebilmektedir. Tüm bu programı uygulamadan önce doktorunuza giderek danışmanız gerekmektedir. Doktorunuz bu programın sizin için faydalı olup olmayacağını söyleyecektir.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.