Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Haydar Çavuş otopark ve yeşil alan istiyor

Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı

Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı ve Haydar Çavuş Mahalle Muhtarı Nur Hancıoğlu, mahallede trafik ve yol sorunu yaşandığını, yeşil ve park alanlarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı ve Haydar Çavuş Mahalle Muhtarı Nur Hancıoğlu, mahallesinde binaların çok eski olduğunu ve otopark konusunda vatandaşların sorun yaşadıklarını söyledi. Muhtar Hancıoğlu, “Mahallemizde binalarımız çok eski, çarşı merkezde olduğumuz için trafik yoğun oluyor. Otoparkımız yok ve yollarımız çok dar. Mahallemizin yaş oranın büyük çoğunluğunu yaşlılar oluşturuyor bu yüzden ambulans ve itfaiye sık sık geliyor. Yollar dar olduğu için sağlık ekipleri ulaşımda zorluk çekiyor. Mahallemize otopark yapılmasını, vatandaşlarımızın güzel vakit geçirmeleri için park yapılmasını ve trafik yoğunluğunun azalması için yollarımızın yapılmasını istiyoruz.” dedi.

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ve depremzedelere de ellerinden gelen desteği verdiklerini belirten Muhtar Nur, “Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine ve depremzedelere elimizden gelen yardımı yapacağız. Hayırsever vatandaşlardan gelen erzak kolilerini, alışveriş çeklerini ve maddi yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Başka mahallelerden gelen yardım talepleri olduğunda da muhtar arkadaşlarımızla iletişime geçerek onlara da yardım etmeye çalışıyoruz.” dedi.

“KİRA FİYATLARI VATANDAŞLARI ZORLADI”

            Vatandaşların ekonomik sıkıntılar yaşadığının altını çizen Muhtar Nur, alım gücünün azalması nedeniyle icra dosyalarının daha fazla gelmeye başladığını kaydetti. Muhtar Hancıoğlu, “Ev sahipleri sözleşme yapsa da kirayı arttırma talebinde bulunuyorlar. Kiracılar ödeme yapmakta zorlanıyor. Ödeyemediklerinde tahliye yapmaları için evraklar gönderiyorlar. Asgari ücret alan bir aile için talep edilen kiralar çok yüksek bu yüzden vatandaşlarımız zor durumda.” dedi.  Zaman zaman sorunlar yaşasa da mahalle sakinleri için çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini anlatan Hancıoğlu, şunları söyledi:  “İlk aday olduğumda, mahallenin bir evladı olduğum için beni çok çabuk sahiplendiler. Muhtarlığa görüşmeye gelenler, kadın olduğumu görünce önce şaşırdılar sonra güzel tepkiler verdiler. Olumlu tepkiler de almadığım zamanlar da oldu. Kadın olduğum için bazı yerlerde cinsiyet ayrımı ile karşılaştım ama bu durumun beni etkilemesine hiçbir zaman izin vermedim. Başardım ve başarmaya devam edeceğim.” diye konuştu.

Haber: Selin Girgin