Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Yumuş: “Kadın Güvende Hissetmiyorsa, Medeniyetten Bahsedemeyiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın,

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelliler Politikası (KAÇEP) Bandırma Başkanı Özlem Adviye Yumuş, kadına şiddetle mücadeleye karşı önemli aşamalar kaydedilse de şiddetin sona erdirilemediğine dikkat çekti.

KAÇEP Başkanı Özlem Adviye Yumuş, yıllardır gündemde olan kadına şiddetle mücadele konusunda yapılan düzenlemeler ve eylem planlarıyla önemli aşamalar kaydedilse de şiddetin önüne geçilemediğini söyledi. Başkan Yumuş “Kadına şiddet kavramı ülkemizde olduğu kadar dünyanın da önemli sorunları arasında yer almaktadır. Ülkemizde uygulamaya koyulan düzenlemeler ve eylem planları ile kadına şiddetle mücadeleye karşı önemli aşamalar kaydedilmekte. Buna rağmen şiddetin sona erdirilmesi aşamasına henüz daha gelinmedi. Kadın insanlığın onuru, tüm güzelliklerin başlangıç ve gelişim noktasıdır. Bir insan, hakkı ihlali olan kadına şiddet kavramı ancak tüm bireylerin bilinçli katılımı ve ortak çabasıyla yok edilebilir. Kadına şiddet vakaları artarsa kadınların varlık hakları, farklı nedenlerle tehdit altındaysa bizlere huzur yoktur.” dedi.

“ŞİDDETİN HİÇBİR MAZERETİ YOKTUR”

Şiddetin hiçbir mazereti olamayacağının altını çizen Başkan Yumuş, “Dünyanın neresinde olursa olsun kadınların kendilerini güvenli hissetmedikleri yerlerde ne gelişmişlikten ne de medeniyetten bahsedemeyiz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi kadına şiddet artıyorsa, kadınların hayat ve varlık hakları farklı gaye ve nedenlerle tehdit ediliyorsa, medeni olmayı, medeniyet seviyesinin yükselişini iddia etmek beyhudedir. Şiddetin hiçbir mazereti yoktur. Kadınlarımızın şiddete karşı bu haklı mücadelelerini her adım destekliyor Milliyetçi Hareket Partisi olarak atılması gereken her adımda yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.” diye konuştu.

Haber: Selin Girgin