Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENÇ CEVİZ AĞACINI KİM KESTİ?

Tarihi elektrik santralı (Bandırma

Tarihi elektrik santralı (Bandırma Santral Kültür Merkezi) önlerinde bir çiçeklik içinde 4-5 yaşlarında bir ceviz ağacı sorumsuz bir kişi tarafından acımasızca kesildi. İlkbahar’ı yaşadığımız bugünlerde tam da yaprak ve çiçek açmaya hazırlanıyordu. Meyve verecekti, hatta arılara mama insanlara bal olacaktı… Gölgesi serinlik yapacaktı…İddiaya göre ağacın dalları yakınında bulunan bir iş yerinin yazılarını örtüyormuş. Verem Savaş Derneği ile Ayna Mağazası arasındaki meydanda bulunan çiçeklik içindeki kesilen ceviz ağacıyla ilgili bir vatandaş Belediye ve Park Bahçelere şikâyette bulundu. Olay yerine gelen zabıta görevlileri erekli araştırmayı yaptı ve zabıt tuttu.

Bandırma’da özellikle kent merkezi’nin aşırı bitişik nizam ve yüksek yapılaşmasından kaynaklanan çirkin beton görselliğin giderilmesi yönünde çalışmalar yapılırken diğer yandan da kent içinde ağaçların güpegündüz kesilmesiyle yaşanan olumsuzluklar vatandaşların tepkisine yol açıyor.

Bandırma Santral Kültür Merkezi ile birlikte yapılan çevre düzenlenmesi kapsamında refüj içine dikilen ve çevre esnafının gözü gibi baktığı ceviz ağacının kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kesilmesi tepki yarattı. Vatandaşlar genç ceviz ağacının köküne yakın yerden testere marifetiyle kesilmesi sureciyle ağaç katliamı yapan kişinin bulunup cezalandırılması için Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğüne şikâyette bulundu. Zabıt sonrası nasıl bir gelişme yaşanacağı merakla bekleniyor. Erdem ÖZCAN