Algül aday adaylığını açıkladı - Banses GazetesiBanses Gazetesi

21 Mart 2023 - 03:40

 Algül aday adaylığını açıkladı

 Algül aday adaylığını açıkladı
Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 12:51

MHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı olan Şehir Plancısı Harun Algül, MHP Bandırma İlçe Teşkilatında yaptığı basın açıklamasıyla aday adaylığını duyurdu.

MHP İlçe Bandırma Başkanı Bekir Bozkurt yaptığı açılış konuşmasında Harun Algül’e başarılar diledi.  Bozkurt, “Seçim sathı mahalline girdiğimiz bugünlerde Harun kardeşime, Devletimize, Milletimize hizmet anlayışı ile çıktığı bu kutsal yolculukta Cenab-ı Allah’tan kendisine üstün başarılar nasip etmesini temenni ediyorum. Yolu ve bahtı açık olsun. Milliyetçi bir aday, Ülkücü bir aday, Vatansever bir aday ve Bandırma sevdalısı bir aday. Son iki dönem yapmış olduğu belediye meclisindeki çalışmalarla ve gösterdiği performansla bunu ispat eden bir aday. Bu vatansever kardeşimizi hamiyetperver Bandırmalı hemşerilerime emanet ediyorum. Helal oylarınızla temiz yüreğinizle engin hoşgörünüz ile inşallah hep birlikte Bandırmalı bir Milletvekilini Meclise göndereceğiz. Milletin Vekili olmak gibi kutsal bir görevi ifa ederken, sizin helal oylarınızla seçildiğini hiç bir zaman unutmayacak bir adayı sizlere takdim ediyorum. Bunu inşallah hep birlikte başaracağız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Harun kardeşim yolun da bahtın da açık olsun! Herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

ALGÜL: “ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM, SONRA PARTİM VE BEN”

 

MHP’de bugüne kadar üstlendiği görevleri anlatan Harun Algül, açıklamasında şunları söyledi: “İşte tamda bu noktada yaşamımda önemli yeri olan Milliyetçi Hareket Partisinde, 2009 da başlayan aktif siyasi hayatım, devam eden süre zarfında 3 dönem İlçe Yönetim Kurulu üyeliği,  2014 yılı yerel seçimlerinde ve son olarak 2019 yerel seçimlerinde olmak üzere 2 dönem Bandırma Belediyesi Meclis Üyeliği görevini yürüterek devam etmekteydi.  Bildiğiniz üzere 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması kararlaştırılan Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri geri sayım başlamış ve Milletvekilliği aday adaylığı Başvuruları hafta başında başlamıştır.

Bu noktada toplum yararına vermeye çalıştığımız hizmetin daha aktif ve daha verimli olması yönündeki isteğimizin gerçekleşmesi amacıyla kulvarımızı değiştirmiş, önce ülkemize, sonra Balıkesirimize ve bu vesile ile de Bölgemize en iyi hizmeti vermek amacıyla 28 Dönem Milletvekilliği genel seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.

Bu kararın Ülkemize, bölgemize, sizlere ve bizlere hayırlı olmasını Allahtan niyaz ederim.

Bandırmadan başlayarak Erdek, Marmara, Gönen, Manyas, Susurluk ve daha nice ilçelerin Balıkesir çatısı ve adı altında Ankara’da en iyi şekilde temsil edilmesi, vatandaşımızın istek ve dileklerinin en iyi şekilde ilgililerine aktarılması ve dolayısı ile Bölgemizin sosyo-ekonomik refahının en üst düzeye ulaşabilmesi hedefi ile sizlere ve davamıza hizmet etmeye talip olduk. Bu şerefli yolda siz ülkücü kardeşlerimizin desteği ilede Türk bayrağımızı ve beraberinde üç hilalli bayrağımızı daha da yukarıya taşıyacağımıza adım kadar eminim.

İnsanın hamuru nerden? Annesi ve babasından değimli.. Soysuza ve hırsıza dur demeyi, zalime karşı gelmeyi, zayıfın, mazlumun elinden tutmayı, yaşlıya çocuğa saygıyı ve sevgiyi, kimden öğrendik.. İşte bu ahlakla, Annemizin ve babamızın hayır duaları ile yola çıktık.  Mevlana’nın çağrısı, Yunus Emre’nin aşkı gibi nice büyüklerin özü ile yoğrulmuş Kültürümüz. Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in çizdiği yolda cesaretle ve hiç sapmadan hizmet etmek için hazırdır.

Bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmalar incelendiğinde Gerek BAÇED Bandırma Çevre ve Kültür Derneği Başkanlığı dönemimde, gerek halen devam ettiğim Bandırma Ticaret Odası Meclis Üyeliği görevinde gerekse 17 Eylül Üniversitesi ve diğer mecralarda dahilinde vermiş olduğumuz hizmetlerde kimseleri kırmadan üzmeden, fakat verilmiş olan görevin bilinci ile görevin gereklerini de yaparak, toplumun her kesimine hizmet etmeye çalıştığımızın açıkça görüleceğinden hiç şüphem yoktur.

Ülkemizdeki siyasal ortama dikkat çekecek olursak, Millet ittifakı adı altında toplanan siyasal partilerin durumu ortadadır. Devletin yönetimi tesadüfler ile yön verilecek bir mecra değildir. Bu noktada yönetimin yetkili ve etkili bir şekilde liyakat esası ile seçilmiş vekiller ile yapılması gerektiği açıktır. Ulusal düzeyde yürütülen siyasal ilişkiler, komşu ülkelerin oluşturduğu elim tablo, savaşlar, ekonomik stratejiler, trajediler… Türk Milletinin çevresinde gelişen bu olaylar dâhilinde dim dik ayakta kalması, güçlü, ses getiren ve irade ortaya koyan bir hükümet yapısı ancak Milliyetçi Hareket Partisinin varlığı ve Cumhur İttifakının bütünlüğü ile gerçekleşeceği açıktır.

İşte bu bilinç ile “ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM, SONRA PARTİM VE BEN” anlayışı ile bize bu yolda önderlik eden Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin ülkemiz ve milletimiz için ortaya koyduğu iradeyi benimseyen bu ülkücü duruşu her platformda her noktada göstereceğime ve bu yolda yapılması gereken tüm çalışmayı sonuna kadar yürüteceğim hususunda hiç şüpheniz olmasın.

Bu vesile ile önümüzdeki dönemde gerçekleşecek genel Seçimde bölgemizi en iyi şekilde temsil etmek üzere çıktığım bu yolda beni destekleyen ve destekleyecek tüm vatandaşlarımıza şimdiden çok teşekkür ederim.  Allah yar ve yardımcımız olsun.. Ne Mutlu Türküm Diyene…”

 

 

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.