Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKPARTİ’NİN RAMAZAN PROGRAMI SAVAŞTEPE İLE BAŞLADI

AK Parti Balıkesir İl

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı, geçtiğimiz yıl “30 gün Ramazan’ı 100 gün gibi yaşayacağız” temalı İlçe programının benzeri bir programla Savaştepe’ye Ramazan ziyareti gerçekleştirdi.

AKPARTİ BALIKESİR RAMAZAN PROGRAMININ İLKİNE SAVAŞTEPE İLE START VERDİ.

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği “30 gün Ramazan’ı 100 gün gibi yaşayacağız” temalı İlçe ziyaretleri programlarına benzer bir programlarına bu yılda devam ediyor. Ak Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Ak Parti İlçe Başkanı Muhittin Şengül, Ak Parti Balıkesir İl Yürütme Kurulu ve Yönetim Kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanı, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Yönetimleri, İlçe Teşkilatı Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik kolları, AK Parti 28. Dönem Milletvekili aday adaylarının da dahil olduğu Ramazan ayı programının ilkini Savaştepe’de gerçekleştirdi.

 

SAVAŞTEPE’DE AK PARTİ RÜZGARI ESTİ…

 

Savaştepe İlçe Teşkilatı ziyaretiyle programına başlayan AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, Teşkilat mensuplarıyla birlikte Savaştepe Pazar Yerini ziyaret etti. Pazar yerinde esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Başaran, tek tek vatandaşlarla ve Pazar esnafıyla sohbet etti. Cumhurbaşkanının selamını ileterek, vatandaşların hal ve hatırını soran Başkan Ekrem Başaran’ın halkın sıcak, samimi ve destekleri için kendilerine teşekkür etti. Pazar yeri ve esnaf ziyaretinin ardından, Büyükşehir Belediyesi Yemek Tır’ında Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte vatandaşlara ikramda bulunan AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, Özcan Ailesinin iftar sofrasına misafir oldu. İftarda ev hanesiyle ramazanın bereketiyle sıcak ve samimi bir ortamda iftar yapılırken daha sonra Sarıbeyler Mahallesi’nde teravih namazı eda edildi. Namaz sonrası ramazan programı kahvehane ziyaretleri ile devam etti.

 

BAŞARAN: ÇOK ÖNEMLİ BİR SEÇİMİN EŞİĞİNDEYİZ…

 

Kahvehanede vatandaşlara hitaben konuşan AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, Ramazan programına tekrar Savaştepe ile başladıklarını ve duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hayırlı ramazanlar dileğinde bulundu. Başkan Başaran konuşmasında; “Ramazan programlarımıza

tekrar Savaştepe ile başlamış bulunuyoruz. Biliyorsunuz önümüzde 14 Mayıs gibi çok önemli bir seçim eşiğimiz var. O nedenle bu seneki ramazan ayrı bir önemi var. Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi, mecliste de AK Parti’nin Cumhur İttifakı ile birlikte tekrar çoğunluğu etmesi tek gayemiz. Memleketimize 5 yıl daha hizmet etme noktasında sizlerin oylarına, desteğine ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle milletimizden güç alan bir partiyiz. Geçmiş dönemdeki yaptıklarımız ve kazandırdıklarımız, yapacaklarımızın teminatı. Önümüzdeki seçim bir siyasi seçimden ziyade farklı anlamlar taşıyan bir seçim. Milli olanlarla, memleketine hizmet etmek için çalışanlarla, Milletinden güç alanlarla, Avrupa ve Amerika’ya yaranma peşinde koşanların, onlardan aferin almak için çalışanların, ülkeyi dışa bağımlı kılma niyetinde olanların arasında bir seçim olacak.

 

“AVRUPA’DAN AFERİN BEKLEYEN BİR 7’Lİ MASA İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

 

Biz milletimiz birlikte hareket etmenin, onların teveccühüne mazhar olmak için çalışırken, onlar Avrupa’nın kendilerine aferin demesini bekliyor. Biz istiyoruz ki memleketimiz her bakımdan bağımsız olsun. Biz istiyoruz ki, her türlü gücü elinde olsun. Ama askeri güç, ama ekonomik güç, ama enerji bağımsızlığı gibi bütün güçler elinde olsun. Ama onlar istiyor ki, her yerden Avrupa ve Amerika’ya bağımlı olalım. Onlar ne derse onu yapalım. Şuan onları masaya zorla oturtan güçler, iplerini elinde bulunduran güçler ülkemizi bölme, parçalama, kukla gibi yönetme ve sömürme niyetindeler. Bu şer odaklarına karşı millet olarak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek karşı koymak zorundayız” dedi.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN HER GÜNÜ DEPREM BÖLGESİNDE GEÇİYOR”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Cumhur İttifakı’nın tek gayesinin milletine ve ülkesine hizmet etmek olduğunun altını çizen AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Devletine ve milletine hizmet etmeye çalışan bir ekip var. Uyumlu bir ekip var. 20 senedir de bu memlekete yaptıkları, kazandırdıkları ortada olan bir AK Parti var. Eksiğimiz yok mudur vardır. Kusurumuz yok mudur vardır. Amma istikametimiz doğrudur. Türkiye’yi geliştirmek, Türk insanının müreffeh bir şekilde yaşamasını sağlamak. Bağımsız bir Türkiye’de özgürce, insanca, inandığı şekilde yaşamak. Cumhurbaşkanımız bu her fırsatta ifade etmektedir. Yüreğimizi yakan depremleri yaşadık. Çok büyük acılar ve sıkıntılar yaşadık. 50 bin insanımızı kaybettik. Rabbim hepsine rahmetiyle muamele eylesin, geride kalan vatandaşlarımıza ise sabırlar versin. Deprem bölgesine tekrar ayağa kaldırmak için, bir yıl içerisinde depremzedelerimizin konutlarını yapmak için Cumhurbaşkanımız her gün depremzedelerimizle iftar ediyor, sohbet ediyor, konutların temellerini atıyor. Devlet her kademesiyle deprem bölgesinde gece gündüz durmadan çalışıyor.

 

“TERÖRİSTLERLE AYNI MASAYA OTURANLARA BU ÜLKE TESLİM EDİLEMEZ”

Ama bakıyoruz 7’li masanın ortakları verdikleri iftar sofralarından vatandaşımı ite, kaka dışarı atıyor. Adına millet ittifakı diyen ama zillet içinde olanlar maalesef bu ülkeyi dışa bağımlı kılmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Teröristlerle masaya oturmak, plan yapmak, okyanus ötesinin direktifleri ile hareket etmek, ABD ve Avrupa’ya yaranmak için ne isteniyorsa yapan, konuşan bir masa var karşımızda. Bunlara bu ülke emanet edilemez. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Cumhur İttifakı ortaklarımız Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Hüdapar’la, Türkü, Kürdü, Çerkezi ve Lazıyla, her kesimden insanımızla Türkiye’nin geleceğini, Türkiye Yüzyılı’nı inşaa etmek için çalışacağız. Hepimize düşün büyük sorumluluklar var. Milletimizin desteğiyle 14 Mayıs’ta geleceğimizi ipotek altına almak isteyenlere bu fırsatı tanımayacağız. 14 Mayıs’ta seçimleri kazanarak, geleceğe sizlerle birlikte emin adımlarla yürüyeceğiz. Bu vesile ile Ramazan-ı Şerifinizi tekrar tebrik ediyorum” dedi.

 

YÜCEL YILMAZ: “DEPREMDE YARALARI SARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran’dan sonra söz alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yeni bir maratona başlamanın arifesinde olduklarını belirterek, “14 Mayıs herkesin kendisine göre sandıkta bir reyini kullanacağı bir seçim. Biz yerel yöneticileriz. Balıkesir’e hizmet etmek için 7 bin personelle, 1 milyon 250 bin vatandaşımıza, yazın ise 5 milyonu bulan nüfusumuza hizmet ediyoruz. Yaşanan depremler sonrası Kuvayi Milliye şehri olmanın şuuruyla şehrimizin tüm dinamikleri harekete geçti. Hep birlikte deprem bölgesine destek olmak için teyakkuza geçtik. Büyükşehir Belediyesi olarak ilk önce Osmaniye’de, ardından Malatya, Adıyaman, Maraş ve Hatay’da çalışmalara katıldık. Yaraları sarmak için mücadele ettik ve çalışmaya da devam ediyoruz. Güçlü bir devletimiz var. Tüm bu sorunların üstesinden gelecek birikim ve altyapıya sahibiz. Cumhurbaşkanımız bu konuda gece gündüz çalışıyor. Bir yandan Balıkesir’imize hizmet ediyoruz, öbür yandan deprem bölgesindeki çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızı ve Partimizi tekrar seçerek geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

 

SARIBEYLER’DE KADIN GİRİŞİMCİLERİ ZİYARET ETTİLER…

 

Sarıbeyler’de Kadın Girişimcilerin açmış oldukları işletmeyi ziyaret eden Başkan Başaran ve Başkan Yılmaz, burada kadınlarla bir süre sohbet etti. Kadınlarımızın toplumun dinamiği olduğunu dile getiren Başkan Başaran, bundan sonraki seçim sürecinde de kadınların desteğinin önemine işaret ederek, yaptıkları işlerde başarılar diledi. Savaştepe Ramazan ziyareti programı kahvehane ziyaretlerinin ardından sona erdi.