Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti’de Özdemir ve Alan aday adaylıklarını açıkladı

    AK Parti

 

 

AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığında yaptıkları basın açıklamalarıyla Ömer Alan ve Av. Yılmaz Özdemir, milletvekili aday adaylıklarını açıkladı.

 

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan aday adaylarına başarılar dileyerek 28’nci dönemde mecliste Bandırma’lı bir milletvekili görmek istediklerini söyledi.

 

Basın toplantısında konuşan Ömer Alan, 25 yıllık devlet tecrübesine sahip olduğunu belirterek  “Eğer bu seçimde Cumhurbaşkanımızı seçemezsen büyüyen Türkiye akamete uğrayabilir. Çünkü rakip ittifak daha evvel Suriye’deki askeri teskereye hayır oyu vermişti. AB Yerel yönetimler şartını kabul edeceğini, hiçbir çekince şerh koymadan kabul edeceğini söylemişti. Biliyorsunuz o özeklik şartında her bir ilin kendi parlamentosu, kendi bayrağı olabileceği, kendi vergi sistemi olabileceği, kendi polisi, askeri jandarması olabileceği öngörülüyor. Yarın öbür gün bunlar ayrılmak istediğinde referanduma gittiğinde sonucun ne olacağını bilemeyiz. Rakip ittifakın en büyük partisi CHP bunu söyledi. CHP Genel Başkanı Hakkari’ye gittiğinde ‘ Hakkari’ye özerklik vereceğiz’ dedi. Bunlar yapacaklar diye öngörüyoruz. O zaman önümüzde iki şık var; ya Türkiye’yi büyüten bir liderin arkasında duracağız ya da Türkiye’yi bölecek bir lidere oy vereceğiz. Bu seçim öyle bir seçim. Bunu vatandaşlarımıza en güzel şekilde anlatmak istiyoruz. Bu seçimim ülkemiz için kritik önemde olduğunun farkındayız. Bunun şuuruyla sayın cumhurbaşkanımıza destek olmak için aday adaylığına başvurdum. Ona elimden geldiğince, bilgi ve tecrübemle 25 yıllık devlet tecrübem var. 4 Bakanlıkta üst düzeyde görevler aldım. Genel müdürlük, teftiş kurulu başkanlığı, daire başkanlığı, bakanlık müşavirliği gibi görevler yaptım. Memleketime ve Bandırma’ya faydalı olabileceğime inanıyorum.” dedi.

GENÇLERİ TEMSİL ETMEK İÇİN ADAY ADAYI

Av. Yılmaz Özdemir de TBMM’de gençleri temsil etmek için milletvekili aday adayı olarak yola çıktığını söyledi. Özdemir, “ Biz gençlerin sesi olmak için meclise gitmek istiyoruz mottosuyla hareket ediyoruz. İnşallah gençlerin sesini TBMM’ye taşımız oluruz. Bandırma’nın sorunları mecliste dile getirmek ve bu sorunları çözebilmek için Allah nasip ederse milletvekili seçilirsek çalışacağız.” Dedi.

Reklamı Geç