26.05.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

GÖZ ALTI SORUNLARI YAŞLI GÖSTERİYOR ! 11/05/2018

Hakan Yüzer

Yazarın şu ana kadar yazılmış 27 makalesi bulunuyor.
Paylas
Gözlerimiz yüzde ilk fark edilen ve dikkat çeken kısımdır. Gözümüzün hemen altında oluşan mor halkalar da gözümüzle bütünlük sağlar ve bizi yorgun, çökmüş ve yaşlı gösterir. Zamanla daha da belirginleşen bu halkalar bazılarımızda yaş ilerlemeden de ortaya çıkabilir. Halk arasında gözaltı torbası denilen bu bölgeye gözaltı ışık dolgusu tekniği ile çözüm sunulmaktadır. Gözaltı ışık dolgu işlemi ile gözaltındaki boşluk doldurulur ve morluğa sebep olan dokular doldurulur. 
 

Bu uygulama 15-20 dakika kadar sürmekte ve en az 1 yıl boyunca devam etmektedir. Bu morlukların sebebi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Alkolün etkisi ile alerjik rahatsızlıklar nedeniyle, bilgisayar ekranına fazla bakmayla, düzensiz uykuyla ortaya çıkabilir. Bunların yanında genetik de olabilir. Göz çevresindeki morlukları kısa sürede yok eden bu işlem son zamanlarda giderek yaygınlaşmıştır. Işık dolgusunu sadece göz çevresinde değil aynı zamanda ellerde ve boyun bölgesinde de uygulanabilir.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Dolgu materyali yavaşça kemiğin hemen üzerindeki cilt altına verilmelidir. Dolgunun içinde bulunan lokal anestezik madde sayesinde ağrı oluşmaz. Bu işlem iğne ile uygulandığı için şişme ve morluk oluşur, bunların oluşmaması için kanül ile verilmelidir. Gözaltı ışık dolgusu uygulamasında hyaluronik asit homejen bir şekilde yayılır ve etkisini gösterir. Bu işlemle yanak ve gözaltları arasındaki çökükler, torbalanmalar tedavi edilir. Gözaltı ışık dolgusunun içinde bulunan protein, vitamin, aminoasit ve antioksidanlar sayesinde bu morluklardan belirgin bir şekilde kurtulabiliriz. Peki, bu hyaluronik asit nedir? Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan ve tabakalarında su tutarak cildimizin hidrasyonunu iyi bir düzeye getirmekle görevlidir. Bu güçlü nemlendirici görevini gören hyalüronik, zamanla azalmaya başlar. Azalmayla birlikte cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar. Işık dolgusu da işte bu zamanla azalan hyalüronik asiti cilde geri verir.

Bu uygulama ne kadar etkilidir? Uygulamanın yan etkileri nelerdir?

Teoxane Laboratuvarında yapılan araştırmalarda 600.000 üzerinde enjeksiyon uygulanıyor ve sadece 15.000 uygulamada 1 kişide kızarıklık ve morarma olduğu görülüyor. Bu durum 72 saatin ardından gidiyor. Kalıcılığı ise 6-12 ay kadar sürdüğü tespit edilmiştir. Ve en önemlisi de dolgu uygulandığı andan itibaren etkisini hemen gösterir aylarca beklemenize gerek yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ