Göçmez Keny transferini anlattı 08/08/2022 - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

25 Eylül 2022 - 03:26

Göçmez Keny transferini anlattı 08/08/2022


Göçmez Keny transferini anlattı 08/08/2022
Son Güncelleme :

08 Ağustos 2022 - 3:17


“BEŞİKTAŞ RESMİ TRANSFER SÜRECİNİ BAŞLATMADI”

Bey Çimento Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez, bir basın toplantısı yaparak sezon öncesi yaptıkları çalışmaları ve son gelişmeleri değerlendirdi.

Yeni isim sponsoru Beyçimento ile imzaların atıldığını basın toplantısında konuşan Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez, “Önemli bir güne tanıklık ediyoruz, isim ve göğüs sponsorluğu için yeni sezona imza atacağız. Bunu Bandırmaspor’a gönül vermişliğin bir göstergesi olarak kabul ediyoruz.  Türkiye Futbol Federasyonu’nun da onayladığı isim sponsorumuz oldu ve yeni sezonda Beyçimento Bandırmaspor olarak mücadele edeceğiz. Biz Soner beyle her zaman birlikteydik. Ben kendisine maddi ve manevi destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.  Başkan Göçmez ve Beyçimento adına da Bey Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Soner Özbey imzaları attı.

Soner Özbey de konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Her zaman Bandırmaspor’un yanında olduklarını kaydeden Özbey, “Buradaki amacımız sadece sponsorluk olarak bulunmak değil, şehrin eksiğini doğrusunu tartışarak hep beraber neler yapabilirizi ortaya koymaktır. Biz Bandırmaspor’un maddi manevi yanındayız. Daha farklı projelerde de Onur Başkanımızın yanında yer alacağız.” diye konuştu.

TRANFER DÖNEMİNİ KAPATTI

Hedefleri konusunda konuşan Göçmez, “Hedeften ziyade önemli olan yol. Hedefler bir sonuçtur, hedeflerin gerçekleşmesi için önemli olan yoldur. Bizim yolumuz her hafta mücadele eden, fair play çerçevesinde asla mücadeleyi bırakmayan ortaya güzel bir futbol sunan bir takım. Kampımız çok güzel bir şekilde tamamlandı. Amacımız aile olmaktı, kamp başında transferimizin yüzde 90’ını yaptık. Çok önemli bir durum olmadıkça hem yerli hem de yabancı transferimizi kapattık.” dedi.

BANDIRMASPOR 17 FULBOLCUYU RENKLERİNE BAĞLADI

Kamp döneminde 5 hazırlık maçı yaptıklarını aktaran Göçmez, “ Toplam yapılan transfer sayımız 17, 12 futbolcumuz da bizden ayrıldı. 2 Futbolcumuz Süper Lig’e transfer yaptı. 1 Futbolcumuza da yurt dışından teklifler var. Stadın ışıklandırılması için ışıklandırılma talebimiz vardı bu ne azık ki sonuçlanmadı. Işıklandırması olmayan TFF 1. Lig’de 1 ya da 2 tamımız. Işıklandırma konusunda bir sonuca ulaşamadık.” dedi. Bandırma Belediyesinin 30 yıllığına kiraladığı 40 dönümlük alanda Bandırmaspor Akademiyi hayata geçirmek istediklerini belirten Göçmez, tesisin yapımına eylül ayında başlamak istediklerini söyledi.

KENY TARTIŞMASINA AÇIKLIK GETİRDİ

Keny’in Beşiktaş’a transferiyle ilgili tartışmalara da değinen Göçmez, “Beşiktaş ve Bandırmaspor camiası hiçbir zaman karşı karşıya gelmez. Biz buna da asla izin vermeyiz. Beşiktaş başkanının yaptığı açıklama ve kullandığı üslup Beşiktaş camiasını da bağlar ve camianın bunu tartışması lazım.” dedi.

Keny transferi konusunda Beşiktaş ile fiyatta anlaştıklarını ancak daha sonradan Beşiktaş’ın transferi gerçekleştirmek için harekete geçmediğini kaydeden Göçmez, “23 Temmuz’da Beşiktaş’tan kaşeli imzalı resmi teklif geldi, biz de karşı teklif verdik ve onlar bizim teklifimize tekrar cevap verdiler. Onlar da kabul etti. 3 Temmuz’da başlayan süreç N’Koudou ile devam etti. Biz tekrar temasa geçtik ve resmi transfer sürecini başlatın dedik ve yine dönüş yapılmadı. Biz yine Twiter’dan Keny transferinin askıda kaldığını öğrendik. Tarih Beşiktaş Başkanının kullandığı üsluptan dolayı Bandırmaspor’dan bir özür borcu olduğunu yazacaktır.” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.