Göbeğin Şekillendirilmesi Umbilikoplasti 21/04/2022 - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

26 Kasım 2022 - 15:09

Göbeğin Şekillendirilmesi Umbilikoplasti 21/04/2022

Göbeğin Şekillendirilmesi Umbilikoplasti 21/04/2022
Son Güncelleme :

21 Nisan 2022 - 10:44

Umbilikoplasti, göbek deliğinizin görünümünü değiştiren bir işlemdir. Başlangıçta bebeklerde göbek fıtıklarını tedavi etmek için kullanıldı. Son yıllarda popüler bir kozmetik cerrahi haline geldi.

Umbilikoplastinin amacı, göbek deliğine yatay değil daha dikey bir şekil vermektir. Genellikle hamilelikten sonra kadınlar veya eski bir göbek deliğinden yara izi olan kişiler tarafından değerlendirilir.

Umbilikoplastinin etkinliğinin yanı sıra riskler ve iyileşme süresi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Hamilelik sonrası göbek ameliyatı

Hamilelik sırasında göbek deliğinizin şeklinin değişmesi yaygındır. Hamileyken göbek deliğiniz gergin görünebilir. Hamileliğin ardından, göbek deliğinizin eskisinden daha kısa ve geniş göründüğünü fark edebilirsiniz. Bazı durumlarda, göbek deliğinizdeki doku, vücudunuz hamilelikten sonra iyileşirken birbirine kaynaşabilir ve sizi çıkıntılı bir göbek düğmesiyle bırakır.

Umbilikoplasti, göbek deliğinizin hamile kalmadan önceki gibi görünmesine yardımcı olabilir. Ancak bu işlem karnınızın başka bir kısmının görünümünü değiştirmeyecektir. Hamileliğin neden olduğu fazla deri veya yağ birikintilerini ameliyatla almak istiyorsanız, KARIN GERME veya liposuction gibi ek prosedürlere ihtiyacınız olacaktır. Karın germe ameliyatı tercih ederseniz, cerrahınız aynı zamanda göbek germe ameliyatı yapmanızı tavsiye edebilir.

Mide veya karın ameliyatını ancak tekrar hamile kalmayacağınızdan eminseniz düşünmelisiniz, çünkü bu, o bölgedeki herhangi bir kozmetik işlemin sonuçlarını geri alabilir.

Delici bir yara izi için göbek cerrahisi

Bazen eski bir göbek deliği piercingi veya vücudunuzun reddettiği bir piercing, göbek deliğinizin görünümünü etkileyen bir yara izi bırakabilir. Yara izinin nerede olduğuna bağlı olarak umbilikoplasti yardımcı olabilir.

Yara izi, göbek deliğinizi çevreleyen küçük cilt halkasında veya göbek deliğinizin girintisinde bulunuyorsa, göbek ameliyatı etkili bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, yara izi göbek deliğinizin biraz üstü de dahil olmak üzere başka bir yerdeyse, yara izi revizyon prosedürü daha iyi bir seçenek olabilir. Bu, bir yara izinin görünümünü azaltmak için topikal tedavileri veya ameliyatı kullanmayı içerir. Bu prosedürler genellikle umbilikoplastiden daha ucuz ve invazivdir.

Eski bir delici yara izinden kurtulmak istiyorsanız, en iyisi seçeneklerinizi, delici yara izlerini tedavi etme deneyimi olan bir cerrahla görüşmenizdir. Yaraya bir göz atabilir ve bulunduğu yere ve görünümüne göre en etkili seçenekleri gözden geçirebilirler.

Umbilikoplasti Nasıl Yapılır?

Gerekli süre: 1 saat.

Sigara içiyorsanız, komplikasyon riskinizi azaltmak için muhtemelen işlemden en az bir ay önce bırakmanız gerekecektir. Cerrahınız ayrıca, ameliyattan önceki haftalarda veya günlerde bazı ilaçları veya takviyeleri almayı bırakmanızı tavsiye edebilir.

  1. Hazırlık

    Fiziksel olarak, bir umbilikoplasti prosedürüne hazırlanmak için fazla bir şey yapmanıza gerek yoktur.

  2. Ameliyat

    Umbilikoplasti prosedürleri bir muayenehane veya hastane ortamında yapılabilir.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.