Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zeytinburnu’na Bahar Fesleğenle geldi

ZEYTİNBURNU’NDA YILLARDIR DEVAM EDEN BAHARIN MÜJDELEYİCİSİ FESLEĞEN GELENEĞİ BU YIL DA BOZULMADI. ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKANI ÖMER ARISOY, İLÇE SOKAKLARINDA VATANDAŞLARLA SOHBET EDİP SELAMLAŞIRKEN, BALKONLARDAN SARKAN SEPETLERİ DE FESLEĞENLE DOLDURUP GERİ GÖNDERDİ.

ZEYTİNBURNU’NDA YILLARDIR DEVAM EDEN

Zeytinburnu’nda yıllardır devam eden baharın müjdeleyicisi fesleğen geleneği bu yıl da bozulmadı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, ilçe sokaklarında vatandaşlarla sohbet edip selamlaşırken, balkonlardan sarkan sepetleri de fesleğenle doldurup geri gönderdi.

Gelenek bozulmadı, Zeytinburnu’nda baharın müjdecisi yine fesleğen oldu. Zeytinburnu Belediyesi baharın gelişini geleneksel fesleğen dağıtımıyla kutladı. İlçedeki mahalleleri ziyaret edip vatandaşlarla selamlaşan ve balkondan sarkan sepetleri fesleğenle geri gönderen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a Ak Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları da eşlik etti.

‘Zeytinburnu’nda bahar fesleğen demektir’

Bu yıl da yaklaşık 40 gün boyunca ilçedeki tüm mahalle ve sokakları ziyaret etmeyi planladıklarını söyleyen Başkan Arısoy, “Bahar Zeytinburnu için bir şenliktir, büyük bir kutlamadır. Zeytinburnu’muz baharı fesleğen kokusuyla karşılamaya alışmış bir ilçemizdir. Bu sene yine fesleğenlerimizi aldık, kapı kapı dolaşıyor, balkondan sarkan sepetleri doldurmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle Zeytinburnu’muzun sokakları yaz dönemi boyunca yine mis gibi fesleğen kokmaya devam edecek” dedi.

Zeytinburnu Belediyesi’nin 40 gün boyunca devam edecek ‘Bahar Kokulu Fesleğen’ programında yaklaşık 300 bin adet fesleğen dağıtımı gerçekleşecek.