Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yunusları elleriyle besliyorlar

RİZE’NİN PAZAR İLÇESİNDE BALIKÇILIK YAPAN UĞUR VE GAMZE TERZİ ÇİFTİNİN YUNUS BALIKLARI İLE DOSTLUĞU DİKKAT ÇEKİYOR. ÇİFT HER DENİZE AÇILDIKLARINDA YANLARINA GELEN YUNUSLARI TUTTUKLARI BALIKLARLA ELLERİYLE BESLİYOR.

RİZE’NİN PAZAR İLÇESİNDE BALIKÇILIK

RİZE (İHA) – Rize’nin Pazar ilçesinde balıkçılık yapan Uğur ve Gamze Terzi çiftinin yunus balıkları ile dostluğu dikkat çekiyor. Çift her denize açıldıklarında yanlarına gelen yunusları tuttukları balıklarla elleriyle besliyor.

Rize’nin Pazar ilçesinde yaşayan Uğur ve Gamze Terzi çifti her gün balık yakalamak için denize açılıyorlar. Yine denize açıldıkları bir gün teknelerinin etrafında dolaşan yunus balıklarına gören çift yakaladıkları balıkların bir kısmını peşlerini bırakmayan yunuslara ikram etti. Artık çift ile arkadaş olan yunus balıkları, çifti denizde gördükleri anda yanlarına yaklaşarak kendilerine ikram edilen balıklarla karınlarını doyuruyor. Terzi çifti yunus balıklarını elleriyle besliyor. Her balığa çıktıklarında yanlarına yaklaşan yunuslara yakaladıkları balıklarından ikram eden çift o anları ise cep telefonuyla kayıt altına alıyor. Çiftin yunusları elleriyle beslediği o anlar ise görenleri tebessüm ettiriyor.

Yunus balıklarının artık kendilerini tanıdığı için ellerinden bile balık aldığının belirten Gamze Terzi “Her gün eşimle birlikte sabah kalkıp balığa çıkıyoruz. Yunuslar bizimle oyun oynamak istiyor. Yanımıza geliyorlar, biz de onlara balık veriyoruz. Yunuslar artık sürekli yem verdiğimiz için bizi tanıdı. Artık elimizden bile balık alıyorlar” ifadelerini kullandı.